Radio Kraków

małopolskie dworce

Odnowią dworce PKP w Wieliczce i Płaszowie

  • date_range 2014-10-24
PKP szykuje się do modernizacji budynków w Wieliczce i Krakowie Płaszowie. Właśnie rozpoczęły się poszukiwania firm, które zajmą się przebudową.

Dworzec PKP: koniec uciążliwych prac na parkingu

  • date_range 2014-07-28
Dobra wiadomość dla pasażerów PKP i kierowców wjeżdżających na parking na dachu Dworca Głównego w Krakowie. Znów można bez problemów podjechać na perony. Robotnicy skończyli najbardziej uciążliwą część remontu. Jeszcze tydzień temu fragment płyty przy peronach był zagrodzony płotem. Ten etap prac już się jednak zakończył.

Kładka zamknięta, a mieszkańcy przechodzą przez tory

  • date_range 2014-07-02
Mieszkańcy ryzykują życie przechodząc przez tory, a PKP nie spieszy się z dokończeniem bezpiecznego przejścia. Chodzi o kładkę nad torami w Olkuszu łączącą dworzec z dwoma największymi osiedlami. Teraz kładką można przejść tylko na peron. Droga do osiedla jest zagrodzona barierkami. I nic nie wskazuje na to, że sytuacja szybko się zmieni.

Po prawie gotowym sądeckim dworcu hula tylko wiatr?

  • date_range 2014-06-10
Sądecki dworzec pięknieje z każdym dniem, ale wiele osób uważa, że pieniądze wydane na jego remont będą wyrzucone w błoto. Zdaniem sądeczan będą to zmarnowane pieniądze, bo do Nowego Sącza zajeżdża coraz mniej pociągów. Przed rozpoczęciem prac na dworcu prawie w ogóle nie było pasażerów.

W Krakowie powstanie dworzec tylko dla busów

  • date_range 2014-05-20
Dworzec stanie w pobliżu budowanego od kilku miesięcy Centrum Konferencyjnego przy Rondzie Grunwaldzkim. Jak mówi Michał Pyclik z ZIKiT, już niedługo odjadą stamtąd prywatne podmiejskie busy.

Brzesko: Dworzec PKP w Sterkowcu wcale nie musi być zburzony

  • date_range 2014-04-04
Polskie Linie Kolejowe przekonywały, że dworzec w Sterkowcu musi zniknąć, bo koliduje z przebudową linii kolejowej z Krakowa do Tarnowa. Jak dowiedziało się Radio Kraków wójtowie z trzech okolicznych gmin - Szczurowej, Dębna i Borzęcina - przekonali jednak kolejarzy do zmiany planów. Czeka ich jednak sporo pracy i wydatków, żeby uratować dworzec, a później go utrzymać.

Nowy Targ ma nowy dworzec autobusowy. ZDJĘCIA

  • date_range 2014-03-25
Nowoczesny budynek, jedenaście stanowisk dla autobusów i galeria handlowa - tak wygląda otwarty dzisiaj nowy dworzec autobusowy w Nowym Targu.

PKP zamknął krakowski zabytkowy dworzec. ZDJĘCIA!

  • date_range 2014-02-28
Kasy i poczekalnie przeniesione zostały do nowego podziemnego dworca PKP. W pobliżu starego budynku stanie specjalny punkt informacyjny, w którym podróżni będą mogli dowiedzieć się szczegółów o wprowadzanych zmianach.

Kraków: nowy dworzec PKP już otwarty

  • date_range 2014-02-14
Podróżni mogą już korzystać z nowego, podziemnego dworca kolejowego w Krakowie. Efektowny obiekt zwiedzili już urzędnicy i samorządowcy. Wśród nich była minister Elżbieta Bieńkowska. Podczas spotkania protestowali także kolejarze.

Nowy dworzec PKP w Krakowie coraz bliżej otwarcia

  • date_range 2014-02-06
Coraz bliżej długo oczekiwanego otwarcia nowego, podziemnego dworca kolejowego w Krakowie. Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, obiecywany termin 15 lutego najpewniej zostanie dotrzymany. Jest już pozytywna opinia straży pożarnej, że dworzec jest bezpieczny. Została jeszcze zgoda nadzoru budowlanego, z którą też nie powinno być problemów.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię