Radio Kraków

Kossakówka

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont Kossakówki

Trwa kolejny etap prac związanych z odnowieniem budynku Kossakówki. Neogotycki dworek, znajdujący się przy placu Juliusza Kossaka w Krakowie na przełomie wieków zamienił się w ruinę. Obecnie miejsce to jest własnością miasta, a w środku ma powstać nowy oddział Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Jacek Majchrowski: Kossakówka będzie zarządzana przez MOCAK

  • date_range 2021-05-13
Kossakówka będzie zarządzana przez MOCAK - nie się w tej kwestii nie zmieni - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Przypomnijmy, część radnych chce, aby zabytkową willą przy alei Krasińskiego przekazać do Muzeum Krakowa. Ich zdaniem koncepcja proponowana przez MOCAK niewystarczająco docenia dorobek rodziny Kossaków. - To nieprawda - mówił podczas wywiadu na swoim profilu na Facebooku prezydent Majchrowski.

Kraków: w "Kossakówce" rozpoczął się remont dachu

  • date_range 2016-06-20
W krakowskiej "Kossakówce" - dworku będącym niegdyś domem artystycznego rodu Kossaków - rusza remont dachu. Prace dofinansuje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa.

Trwa remont Kossakówki. W 2015 roku udało się naprawić większość fundamentów. ZDJĘCIA

  • date_range 2015-12-31
Naprawa konstrukcji budynku i wymiana dachu - takie plany na 2016 rok ma właściciel Kossakówki. Remont zabytkowego dworku w centrum Krakowa, który przed laty należał do rodziny Kossaków rozpoczął się latem tego roku, od zabezpieczenia zabytku.

Rozpoczął się remont "Kossakówki"

  • date_range 2015-07-17
W czwartek oficjalnie rozpoczął się remont jednego z najcenniejszych zabytków Krakowa, willi "Kossakówka", która niegdyś należała do rodziny Kossaków. Koparek i innych budowlanych sprzętów jeszcze tam nie ma, ale teren oficjalnie przejął wykonawca remontu - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Maciej Wilamowski z biura SKOZK-u.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię