Radio Kraków

konie z morskiego oka

Obrońcy zwierząt alarmują: konie wożące pasażerów na trasie do Morskiego Oka są mocno przeciążone

Jak wynika z badań przeprowadzonych w tym roku na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego - fasiąg w maksymalnym dopuszczalnym wypełnieniu, czyli z 12 pasażerami w środku jest o tonę za ciężki.

Morskie Oko: fiakrzy składają pozew przeciwko obrońcom praw zwierząt

  • date_range 2015-04-30
Górale wożący turystów fasiągami w stronę schroniska przy Morskim Oku twierdzą, że mają już dość oskarżeń pod ich adresem formułowanych przez obrońców praw zwierząt. Złożyli pozew do sądu przeciwko tym, którzy, ich zdaniem, ich nękają i szkalują ich dobre imię. Obrońcy praw zwierząt obawiają się, że pozew ma im zamknąć usta.

Awantura w Morskim Oku: fundacja Viva składa zażalenie

  • date_range 2015-04-24
Będzie zażalenie na decyzję limanowskiej prokuratury. Śledczy zapowiedzieli, że nie będzie śledztwa w sprawie rzekomego niedopełnienia obowiązków przez policjantów z Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Chodzi o listopadowy protest ekologów w obronie koni na drodze do Morskiego Oka w Zakopanem. Doszło wtedy do szarpaniny z fiakrami. Przedstawiciele fundacji Viva, która wspierała protest są właśnie w drodze do prokuratury w Limanowej.

Wóz hybrydowy powiezie turystów do Morskiego Oka? Jest przetarg

  • date_range 2015-02-13
Tatrzański Park Narodowy zachęca do startowania w przetargu na wykonanie wozu zaprzęgowego ze wspomaganiem elektrycznym. Pojazdy mają być kompromisem w sporze z obrońcami praw zwierząt, którzy domagają się likwidacji zaprzęgów konnych na drodze do Morskiego Oka.

Zagraniczne uczelnie rozwiążą spór wokół koni z Morskiego Oka?

  • date_range 2014-12-18
Czy zagraniczny eksperci zadecydują o przyszłości transportu konnego w Morskim Oku? Tatrzański Park Narodowy nie ukrywa, że coraz poważniej skłania się do takiego właśnie rozwiązania. W środę wieczorem w Sejmie, podczas posiedzenia Komisji Przyjaciół Zwierząt omawiano sprawę koni pracujących w Morskim Oku. Na spotkaniu oprócz parlamentarzystów obecni byli również przedstawiciele fiakrów, organizacji obrony praw zwierząt jak i Parku Narodowego.

Kolejne testy hybrydowych wozów konnych w Tatrach - zakończone sukcesem

  • date_range 2014-11-15
Na drodze do Morskiego Oka przetestowano wóz hybrydowy z dwunastoma pasażerami na pokładzie. Wóz konny przy podjazdach wspomagany jest silnikiem elektrycznym tak aby maksymalnie odciążyć zwierzęta. I jak informuje reporter Radia Kraków kolejne próby zakończyły się sukcesem

Awantura w Morskim Oku: pierwsze zawiadomienie w zakopiańskiej prokuraturze

  • date_range 2014-11-14
Jak wielokrotnie mówiliśmy w Radiu Kraków, w trakcie manifestacji obrońców zwierząt i blokady drogi do Morskiego Oka - doszło do bijatyki. Kilka wozów z turystami przedostało się przez blokadę. Wniosek, który dzisiaj wpłynął do prokuratury skierował starosta tatrzański. Zarzuca on ekologom, że blokada drogi była nielegalna.

Są zarzuty dla awanturnika z Podhala

  • date_range 2014-11-11
Zarzut napaści na policjanta oraz pobicia pikietującego obrońcy praw zwierząt - w czasie protestu przed Morskim Okiem usłyszał 21-latek z Bukowiny Tatrzańskiej. Nie przyznał się do winy Jak zapowiadają zakopiańscy policjanci to nie koniec konsekwencji karnych w tej sprawie

Policja wyjaśnia okoliczności przepychanek na drodze do Morskiego Oka

  • date_range 2014-11-10
W niedzielę 8 listopada obrońcy praw zwierząt ponownie zablokowali drogę do Morskiego Oka. Doszło do przepychanek i szamotaniny. Zakopiańska policja otrzymała już doniesienia, m.in. w sprawie pobicia jednego z demonstrantów. Zatrzymano mieszkańca powiatu tatrzańskiego.

Jerzy Miller: "Żaden góral nie chce, żeby jego koń padł z przeciążenia"

  • date_range 2014-11-10
"To spór, który trwa od dłuższego czasu i zamiast się wygaszać, zaczyna się rozwijać coraz bardziej emocjonalnie" - tak wojewoda małopolski, Jerzy Miller komentował na antenie Radia Kraków wczorajszą bójkę na drodze do Morskiego Oka. Obrońcy zwierząt starli się tam z góralami wożącymi turystów na tej trasie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię