Radio Kraków

Centrum muzyki w Krakowie

Jacek Majchrowski: Kilka innych osób też wpłaciło kwoty 500 000 złotych – 1 milion na budowę Centrum Muzyki

- Znalazło się paru innych, którzy przelali pieniądze. Teraz wpłaty idą na konto spółki, radni nie mogą tego sprawdzić. Niektórzy z darczyńców dzwonili do mnie, prosząc, żeby nie ujawniać nazwisk. Jak zostanie obiekt wybudowany, będzie wmurowana cegiełka z nazwiskiem - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Krakowscy radni chcą konsultacji z mieszkańcami w sprawie Centrum Muzyki

  • date_range 2020-09-17
Przygotowania do inwestycji ruszyły, ale radni chcą, aby w tej sprawie wypowiedzieli się jeszcze mieszkańcy. Chodzi o budowę Centrum Muzyki w krakowskim Cichym Kąciku. Część radnych uważa, że władze miasta podejmują decyzje bez konsultacji z kimkolwiek. Magistrat jest z kolei zdziwiony, że rada zobowiązała prezydenta miasta do zorganizowania spotkań z mieszkańcami po tym jak uruchomiono konkurs na koncepcję nowej miejskiej instytucji. Czy w tej sytuacji organizowanie konsultacji społecznych ma w ogóle sens?

Ciąg dalszy kontrowersji związanych z budową Centrum Muzyki w Krakowie. Tym razem chodzi o konkurs

  • date_range 2019-02-23
Tomasz Konior, którego projekt otrzymał wyróżnienie, odwołał się od werdyktu sądu konkursowego do Krajowej Izby Odwoławczej. Jego skarga została jednak oddalona. Podczas dyskusji pokonkursowej architekt przedstawił list otwarty skierowany do marszałka województwa małopolskiego i prezydenta Krakowa, w którym wyraził swoje wątpliwości co do sposobu procedowania i oceny prac w konkursie, zarzucając zwycięskiemu projektowi, że nie realizuje wszystkich wymagań regulaminu, związanych m. in. z akustyką i kwestiami urbanistycznymi.

Zakończono zamianę gruntów pod krakowskie Centrum Muzyki

  • date_range 2018-12-28
Akt notarialny w sprawie zamiany działek pod Centrum Muzyki w Krakowie podpisał w piątek m.in. marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i dyrektor krakowskiego oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego Przemysław Wierzba – poinformowała PAP AMW.

Awantura o Centrum Muzyki w Krakowie

  • date_range 2016-10-13
Czy Akademia Muzyczna, ma prawo przystąpić do budowy nie czekając na pozostałych partnerów m.in. Filharmonię Krakowską, która nie ma jeszcze nawet gruntów pod budowę? Czy uczelnia, która ma już swój teren na nową siedzibę i ogłasza międzynarodowy konkurs architektoniczny na swoją część, wyłamuje się z całego projektu? A może właśnie wykorzystuje szansę przed jaką się znalazła? Czyli, co tak na prawdę jest grane z Centrum Muzyki w Krakowie. O tym w Kole Kultury, w poniedziałek, 17 października, o godz. 21. Gośćmi Agnieszki Malatyńskiej byli: rektorzy Akademii Muzycznej prof. Stanisław Krawczyński, Małgorzata Janicka-Słysz i Jan Pilch oraz Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, inicjator budowy Centrum Muzyki.

Kolejny krok w kierunku powstania w Krakowie nowego Centrum Muzyki

  • date_range 2016-08-29
Na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego w poniedziałek przyjęto apel w sprawie zamiany pod nową inwestycję ośmiu hektarów gruntów między województwem małopolskim i miastem Kraków a agencją mienia wojskowego. To otworzyłoby drogę do budowy Centrum Muzyki.

Czy uda się w Krakowie wybudować Centrum Muzyki?

  • date_range 2016-05-19
Nowoczesna sala koncertowa dla Filharmonii Krakowskiej,  nowa Akademia Muzyczna także z salami koncertowymi,  siedziby orkiestr miejskich takich jak Sinfonietta Cracovia czy Capella Cracoviensis, a wszystko to w parku i w zieleni -  tak ma wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie, które ma powstać na Grzegórzkach, nad Wisłą. Sprawa toczy się już dobrych parę lat. Czy jest aktualna? Czy uda się w Krakowie wybudować Centrum Muzyki? Czy jest jeszcze szansa? O tym w programie Agnieszki Malatyńskiej. Gośćmi byli prof. Stanisław Krawczyński, rektor elekt Akademii Muzycznej oraz Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, inicjator budowy Centrum.

Krakowianie chcą parku zamiast Centrum Muzyki; "zieleń nie zniknie"

  • date_range 2016-05-10
Nowoczesna sala koncertowa dla Filharmonii Krakowskiej, nowa Akademia Muzyczna także z salami koncertowymi, siedziby orkiestr miejskich takich jak Sinfonietta Cracovia czy Capella Cracoviensis - tak ma wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie, które ma powstać na Grzegórzkach, nad Wisłą.

Bogdan Tosza: "Czuję się rozczarowany decyzją ws. Centrum Muzyki, ale nie pożegnałem się z marzeniami"

  • date_range 2015-01-26
W Krakowie nie ma pieniędzy na nową filharmonię. Podczas poniedziałkowych obrad sejmik województwa małopolskiego wykreślił inwestycje z budżetu. Budowa Centrum Muzyki miała kosztować ponad 200 milionów złotych.

"Potrzebujemy Centrum Muzyki w Krakowie"

  • date_range 2013-04-23
"Kraków to miasto artystów, muzyków i Centrum Muzyki jest tu potrzebne" - przekonywała w porannej rozmowie Radia Kraków posłanka PO Elżbieta Achinger. Centrum Muzyki w Krakowie ma powstać przy Bulwarze Kurlandzkim.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię