Radio Kraków

Centrum muzyki w Krakowie

W tym tygodniu ruszy parking przy powstającym Krakowskim Centrum Muzyki

Od pierwszych dni Nowego Roku ma rozpocząć działalność nowy parking na 195 samochodów wybudowany przez miasto przy powstającym Krakowskim Centrum Muzyki w Cichym Kąciku. Władze miasta podpisały umowę z firmą, która będzie dzierżawić obiekt.

Aktywiści alarmują: drzewa na terenie budowy Centrum Muzyki w Krakowie nie są odpowiednio zabezpieczone

Trwa spór wokół budowy Centrum Muzyki w Krakowie, a właściwie wokół drzew, które na terenie budowy się znajdują. Jak informują mieszkańcy i aktywiści z Akcji Ratunkowej Dla Krakowa, nie są one odpowiednio zabezpieczone i ulegają zniszczeniu przez ciężki sprzęt czy materiały budowlane. Miasto tłumaczy, że wykonawca - czyli firma Mirbud - ma obowiązek odpowiednio zaopiekować się drzewami podczas inwestycji. Na terenie budowy Centrum Muzyki ochrona ta nie jest jednak wystarczająca. Natomiast inwestor nie ma sobie nic do zarzucenia.

Unieważniono kolejny przetarg na wydzierżawienie parkingu przy Krakowskim Centrum Muzyki

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa unieważniła drugi przetarg na wydzierżawienie parkingu przy Krakowskim Centrum Muzyki. Parking ma zostać wynajęty z wolnej ręki.

Rosną koszty budowy Krakowskiego Centrum Muzyki. Kwota przekroczy 250 milionów złotych

Ponad ćwierć miliarda złotych ma kosztować Centrum Muzyki przy Krakowskich Błoniach. I o ile wiedzieliśmy, że sama budowa będzie kosztować 116 milionów, to teraz dowiedzieliśmy się o kolejnych 150 milionach, które trzeba będzie wydać na wyposażenie tego miejsca.

Kiedy będzie gotowe Krakowskie Centrum Muzyki?

Jacek Bańka rozmawiał z Janem Pamułą, prezesem Agencji Rozwoju Miasta Krakowa o umowie z wykonawcą, który wybuduje Centrum Muzyki oraz o zagospodarowaniu dawnej dzielnicy Wesoła.

Zapadł wyrok ws. działki, na której ma stanąć Krakowskie Centrum Muzyki

Urzędnicy szukają brakujących pieniędzy, rozwiązań i pomysłów - to w kwestii planowanego w Krakowie od ponad 20 lat Centrum Muzyki. Za drogie oferty w przetargu, sprawy sądowe o wydanie dzierżawionego terenu i rozstrzygnięcia pozornie pozytywne - tak w tej chwili wygląda sytuacja. Urzędnicy zapowiadają, że Centrum ma szansę powstać do końca 2024 roku. Czy to możliwe?

Pięć ofert w drugim przetargu na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

W drugim przetargu na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki wpłynęło pięć ofert - podała realizująca zadanie Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Cena wszystkich przekracza założony kosztorys inwestycji. Z powodu zbyt wysokich ofert unieważniono pierwsze postępowanie.

Będzie nowy przetarg na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

Pierwszy przetarg właśnie został unieważniony, ponieważ wszystkie pięć ofert przewyższało kwotę, którą Miasto Kraków zamierza i może przeznaczyć na ten cel.

Czy będzie poślizg w budowie Krakowskiego Centrum Muzyki?

Krakowskie Centrum Muzyki ma być gotowe do końca 2023 roku. Na razie trwa budowa czteropoziomowego parkingu, który ma znajdować się w pobliżu kompleksu. Do 1 sierpnia przedłużono natomiast termin składania ofert w przetargu na budowę centrum. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał osiemnaście miesięcy na postawienie budynku w stanie surowym.

Jacek Majchrowski: Kilka innych osób też wpłaciło kwoty 500 000 złotych – 1 milion na budowę Centrum Muzyki

- Znalazło się paru innych, którzy przelali pieniądze. Teraz wpłaty idą na konto spółki, radni nie mogą tego sprawdzić. Niektórzy z darczyńców dzwonili do mnie, prosząc, żeby nie ujawniać nazwisk. Jak zostanie obiekt wybudowany, będzie wmurowana cegiełka z nazwiskiem - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię