Radio Kraków

Centrum muzyki w Krakowie

Rosną koszty budowy Krakowskiego Centrum Muzyki. Kwota przekroczy 250 milionów złotych

Ponad ćwierć miliarda złotych ma kosztować Centrum Muzyki przy Krakowskich Błoniach. I o ile wiedzieliśmy, że sama budowa będzie kosztować 116 milionów, to teraz dowiedzieliśmy się o kolejnych 150 milionach, które trzeba będzie wydać na wyposażenie tego miejsca.

Kiedy będzie gotowe Krakowskie Centrum Muzyki?

Jacek Bańka rozmawiał z Janem Pamułą, prezesem Agencji Rozwoju Miasta Krakowa o umowie z wykonawcą, który wybuduje Centrum Muzyki oraz o zagospodarowaniu dawnej dzielnicy Wesoła.

Zapadł wyrok ws. działki, na której ma stanąć Krakowskie Centrum Muzyki

Urzędnicy szukają brakujących pieniędzy, rozwiązań i pomysłów - to w kwestii planowanego w Krakowie od ponad 20 lat Centrum Muzyki. Za drogie oferty w przetargu, sprawy sądowe o wydanie dzierżawionego terenu i rozstrzygnięcia pozornie pozytywne - tak w tej chwili wygląda sytuacja. Urzędnicy zapowiadają, że Centrum ma szansę powstać do końca 2024 roku. Czy to możliwe?

Pięć ofert w drugim przetargu na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

W drugim przetargu na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki wpłynęło pięć ofert - podała realizująca zadanie Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Cena wszystkich przekracza założony kosztorys inwestycji. Z powodu zbyt wysokich ofert unieważniono pierwsze postępowanie.

Będzie nowy przetarg na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

Pierwszy przetarg właśnie został unieważniony, ponieważ wszystkie pięć ofert przewyższało kwotę, którą Miasto Kraków zamierza i może przeznaczyć na ten cel.

Czy będzie poślizg w budowie Krakowskiego Centrum Muzyki?

Krakowskie Centrum Muzyki ma być gotowe do końca 2023 roku. Na razie trwa budowa czteropoziomowego parkingu, który ma znajdować się w pobliżu kompleksu. Do 1 sierpnia przedłużono natomiast termin składania ofert w przetargu na budowę centrum. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał osiemnaście miesięcy na postawienie budynku w stanie surowym.

Jacek Majchrowski: Kilka innych osób też wpłaciło kwoty 500 000 złotych – 1 milion na budowę Centrum Muzyki

- Znalazło się paru innych, którzy przelali pieniądze. Teraz wpłaty idą na konto spółki, radni nie mogą tego sprawdzić. Niektórzy z darczyńców dzwonili do mnie, prosząc, żeby nie ujawniać nazwisk. Jak zostanie obiekt wybudowany, będzie wmurowana cegiełka z nazwiskiem - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Krakowscy radni chcą konsultacji z mieszkańcami w sprawie Centrum Muzyki

  • date_range 2020-09-17
Przygotowania do inwestycji ruszyły, ale radni chcą, aby w tej sprawie wypowiedzieli się jeszcze mieszkańcy. Chodzi o budowę Centrum Muzyki w krakowskim Cichym Kąciku. Część radnych uważa, że władze miasta podejmują decyzje bez konsultacji z kimkolwiek. Magistrat jest z kolei zdziwiony, że rada zobowiązała prezydenta miasta do zorganizowania spotkań z mieszkańcami po tym jak uruchomiono konkurs na koncepcję nowej miejskiej instytucji. Czy w tej sytuacji organizowanie konsultacji społecznych ma w ogóle sens?

Ciąg dalszy kontrowersji związanych z budową Centrum Muzyki w Krakowie. Tym razem chodzi o konkurs

  • date_range 2019-02-23
Tomasz Konior, którego projekt otrzymał wyróżnienie, odwołał się od werdyktu sądu konkursowego do Krajowej Izby Odwoławczej. Jego skarga została jednak oddalona. Podczas dyskusji pokonkursowej architekt przedstawił list otwarty skierowany do marszałka województwa małopolskiego i prezydenta Krakowa, w którym wyraził swoje wątpliwości co do sposobu procedowania i oceny prac w konkursie, zarzucając zwycięskiemu projektowi, że nie realizuje wszystkich wymagań regulaminu, związanych m. in. z akustyką i kwestiami urbanistycznymi.

Zakończono zamianę gruntów pod krakowskie Centrum Muzyki

  • date_range 2018-12-28
Akt notarialny w sprawie zamiany działek pod Centrum Muzyki w Krakowie podpisał w piątek m.in. marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i dyrektor krakowskiego oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego Przemysław Wierzba – poinformowała PAP AMW.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię