Przetarg dotyczy budowy pierwszego etapu obiektu, czyli stanu surowego. Inwestycja będzie dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Budowa stanu surowego Centrum została oszacowana na blisko 110 mln zł, z czego 99 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Reszta to wkład własny Krakowa.

Najtańsza oferta zgłoszona w drugim przetargu opiewa na blisko 116,5 mln zł – przedstawiła ją firma Mirbud ze Skierniewic, zaś najdroższa - na 127,8 mln zł.

Jak przekazał w poniedziałek krakowski magistrat, trwa weryfikacja złożonych ofert pod kątem formalno–prawnym. Dopiero po dokonaniu szczegółowej weryfikacji spółka miejska będzie mogła ogłosić wyniki postępowania przetargowego oraz rozpocząć procedurę zmierzającą do zawarcia umowy wykonawczej ze zwycięską firmą.

Według Agencji Rozwoju Miasta Krakowa (ARMK) przeprowadzenie drugiego przetargu oznacza nieznaczne wydłużenie procesu inwestycyjnego. Budynek Krakowskiego Centrum Muzyki ma być gotowy w 2024 roku, a nie jak wstępnie zakładano - pod koniec 2023 roku.

Zgodnie z planami w krakowskim Cichym Kąciku ma powstać nowoczesna sala koncertowa z widownią na tysiąc miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór. W gmachu zaplanowano także aulę na 300 osób, wielofunkcyjne sale prób, garderoby, biura miejskich orkiestr, a także przestrzeń kreatywną z miejscem na edukację muzyczną.

Od początku maja br. trwa pierwsza inwestycja na tym terenie - budowa parkingu na tyłach centrum. Jest ona realizowana zgodnie z planem. Przedsięwzięcie to jest szacowane na ok. 30 mln zł.