- A
- A
- A
"Narzekamy na komary, ale nie tworzymy owadożernej jaskółce warunków do wylęgu"
- Przesyłam pozdrowienia ornitologiczne i kilka zdjęć z tego roku. Odkąd ptaki zbudowały na moim oknie gniazdo, każdego roku "wychowuję" nowe pokolenie. Od dwóch sezonów jest nawet więcej wylęgów. Przy okazji natura oznajmia, że dłużej będzie ciepło. Masa radości i satysfakcji, gdy maluchy się wykluwają, dorastają, dokazują, piszczą, syczą, walczą, uczą się latać, zjadają setki owadów, którymi rodzice od świtu do nocy je karmią - pisze w liście do Radia Kraków słuchaczka Barbara.Wyjątkowo wesoło jest gdy maluch wpadnie przez uchylone okno do pokoju. Akcja ratunkowa, wpychanie malca z powrotem do gniazda. Niestety na oknach coraz mniej gniazd (w zasadzie prawie wcale), a coraz więcej worków foliowych, zawieszonych w celu odstraszenia niechcianych sublokatorów.
Nikt nie chce jaskółek ani jerzyków. Brudzą, brudzą i jeszcze raz brudzą. I co z tego? Okna i tak trzeba myć! Narzekamy, że dokuczają nam komary, rozważamy opryski chemiczne, prowadzimy różne akcje zwalczające. Zamiast tego stwórzmy pracowitej, owadożernej jaskółce warunki do wylęgu. Miłego dnia!
Barbara Czekaj
Przypominamy: materiał został nadesłany przez słuchacza. Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza
Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080
Komentarze (0)
Najnowsze
-
17:04
Gdzie ucieka ciepło z ciała? Sprawdziliśmy to kamerą termowizyjną na krakowskich Plantach
-
16:51
Sprawa biskupa Szkodonia. Jest deklaracja kardynała Rysia
-
16:35
Z Krakowa w góry – dokąd warto wyskoczyć na górską wycieczkę?
-
16:33
Szpital Narutowicza bez kolejnych zamknięć oddziałów. Trwają rozmowy o połączeniu z Wojskowym
-
16:33
Tak zaciętego sezonu hokejowego nie było od lat. ROZMOWA
-
16:23
Nie żyje czterokrotny olimpijczyk i pionier polskiego biathlonu
-
15:44
Bruk-Bet kontra Cracovia. TRANSMISJA W RADIU KRAKÓW
-
15:42
Zaginęła 15-letnia Oliwia Szopa. ZDJĘCIE, RYSOPIS
-
15:38
Zima testuje solidarność. Prof. Zoll: propaganda nie zabiła pomocy dla Ukrainy
-
15:29
Dwa groźne pożary w Nowej Hucie w Krakowie
-
15:28
Opery dawne odkrywane na nowo. Po raz kolejny w Krakowie
-
14:35
Śnieżny labirynt w Zakopanem
-
14:28
Gdzie dziś było najcieplej w Polsce? To może być spore zaskoczenie
-
13:54
Użyli Google Maps do planowania trasy w Tatrach. Nocna akcja TOPR w Dolinie Tomanowej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze