Radio Kraków

Od Was

Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania - pisze pani Agnieszka

  • date_range 2020-08-06
- Kompletnie nie rozumiem władz Krakowa. Jest dramatyczny wzrost zakażeń, zamknięto 4 z krakowskich szpitali, a władze miasta organizują kiermasz książki - pisze pani Agnieszka, zwracając uwagę na pewną niefrasobliwość, która udzieliła się w te wakacje chyba wszystkim, jakbyśmy rzeczywiście uwierzyli, że latem wirusy są niegroźne.

Wszystko otwarte, a urzędy zamknięte

  • date_range 2020-06-18
Wszystko otwarte, a urzędy zamknięte. Dzisiaj w czwartek 18 czerwca 2020 próbowałem wymienić dowód rejestracyjny w UMK al. Powstania Warszawskiego 10. To moja druga próba, a tu nadal zamknięci. Tylko jedno wejście dostępne, właściwie niedostępne, bo nie wpuszczają, a i trudno się dopchać, bo przed nim zdesperowany tłumek. Bez maseczek, bo to na zewnątrz, a blisko siebie.

List otwarty od krakowskiego restauratora

  • date_range 2020-03-22
Napisał do nas pan Michał, krakowski restaurator, zaniepokojony losem wielu przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną.

"Czy Kraków to już slams?"

  • date_range 2020-02-14
"Władze miasta chwalą się, że aż dziewięć milionów turystów w zeszłym roku odwiedziło Kraków. Wstyd, że się chwalą liczbami, a nie czystością i porządkiem" - pisze p. Danuta.

"Smrodzą, hałasują, niszczą przyrodę"

  • date_range 2020-02-05
"Myślę, że warto zachęcać wszystkich turystów i miłośników przyrody o aktywnego dbania o góry oraz ZWALCZANIA plagi, jaką są wszelkie pojazdy spalinowe obecne w górach i lasach" - pisze słuchacz Radia Kraków Jan.

Kostka brukowa zamiast asfaltowych alejek w parku?

  • date_range 2019-11-22
"Kwestia wymiany alejek wydaje się bezsensowna. Miasto tonie w długach, a pieniądze podatników są wydawane na prace, których można uniknąć" - pisze słuchacz Radia Kraków p. Kamil.

"Nowe stawki parkingowe w Tarnowie - gdzie tu logika???"

  • date_range 2019-10-11
"W ramach "ściągania" przedsiębiorców do centrum Tarnowa, obecna miesięczna stawka za parkowanie jednego samochodu wynosi 200 PLN tj. o blisko 350% więcej" - pisze słuchacz Radia Kraków.

Do dzisiaj chodzi za mną zapach drewna - pisze pan Kazimierz

  • date_range 2019-10-08
Informację o tworzeniu MUZEUM HEBLA w Przybysławicach przyjąłem z wielkim zadowoleniem, ponieważ od piątego do 18 roku życia mieszkałem przy ojcowskim warsztacie stolarstwa artystycznego (Ignacy Jaskulski - Warszawa, ul. Chmielna 59 m.14), a po Powstaniu Warszawskim, mając zaledwie niepełne 13 lat, przez ok. 5 miesięcy pracowałem w warsztacie stelmacha, w niemieckim majątku Dominium Priborn (obecnie - Przeworno).

Większa Strefa Płatnego Parkowania. I niespodziewany problem...

  • date_range 2019-09-28
Pisze do was pod wpływem wielkiego oburzenia po wprowadzeniu od 22.09.2019 nowych zasad parkowania i wydawania abonamentów dla mieszkańców. Jestem mieszkańcem dzielnicy na terenie Kazimierza (ul.Gazowa). Od 22.09 tego roku zarządca drogi wprowadził ograniczenie wjazdu na tę ulice od bramy Gazowni. Zakaz ruchu . Zapewne miało to pomóc mieszkańcom, czyli między innymi mnie.

Jesienny przelot ptaków - zaproszenie na spacer ornitologiczny

  • date_range 2019-09-25
Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne zaprasza na pierwszą wycieczkę z cyklu jesienno-zimowego 2019-20, trasą: Jeziorzany - Piekary - wzdłuż Wisły z przeprawą (koszt 3zł/os.). Spotykamy się 28 września, w sobotę, o godz. 7.30, na pętli MPK „Salwator”, przystanek autobusu 239 (odjazd 7.39).

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię