Radio Kraków

Od Was

Dodatkowe 90 mln dla Krakowa - to oznacza o 90 mln mniej do budżetów mniejszych miejscowości - pisze nasza słuchaczka

  • date_range 2019-08-29
"W odniesieniu do dodatkowych 90 ml zł dla budżetu Krakowa... to oznacza o 90 mln mniej do budżetów mniejszych miejscowości, gdzie te podatki do tej pory spływały. To kolejny etap centralizacji dużych ośrodków, obniżenie poziomu życia w mniejszych, impuls do wyludnienia mniejszych i jeszcze większego przyrostu tych dużych. To jest chore! To nie ma nic wspólnego ze zrównoważonym rozwojem, DEGLOMERACJĄ, o której się teraz tyle mówi. A to ważne, aby wyrównywać poziom życia.... Dlatego ja się nie dam wciągnąć w manipulację władz Krakowa, aby mój podatek dochodowy tu był płacony. Inne podatki i tak już tu płacę. Gdyby nie praca, chętnie wróciłabym tam skąd pochodzę. To jednak, gdzie ta praca jest, zależy również od władz i braku tej deglomeracji" - pisze pani Katarzyna.

Słuchaczka RK: "Parking pod krakowskim ZOO to jakaś masakra"

  • date_range 2019-07-22
"Przykro mi zaczynać nowy tydzień takim mailem, ale pomyślałam, że jeśli nic w tej sprawie nie zrobię to źle będę się czuła. Chodzi o krakowskie ZOO, a dokładniej o parking zlokalizowany na Łysej Górze przy ulicy Kukułczej" - pisze w liście do Radia Kraków pani Agnieszka.

Nowy tunel na ul. Rydla już pomazany graffiti

  • date_range 2019-07-19
Tak trudno było to przewidzieć? - pyta słuchacz Radia Kraków, pan Karol

Jazda komunikacją miejską w Krakowie to jest jakaś szkoła przetrwania, sport ekstremalny - pisze oburzony pan Paweł

  • date_range 2019-07-10
Do Redakcji Radia Kraków przyszła emocjonalna opinia od pana Pawła rozczarowanego wakacyjnym ograniczeniem częstotliwości kursowania tramwajów i autobusów MPK. Czy naprawdę jest aż tak źle? I co na to urzędnicy?

"Koszenie piasku na osiedlach trwa w najlepsze"

  • date_range 2019-07-04
Czy naprawdę te umowy na utrzymanie zieleni muszą zakrawać o takie absurdy? - pyta słuchaczka Radia Kraków.

"Pełna kultura" na Błoniach za stadionem Juvenii

  • date_range 2019-07-03
Przez 2 tygodnie lipca prowadzimy ze studentami praktyki terenowe na Błoniach, za stadionem Juvenii. Codziennie musimy posprzątać sobie teren, bo balujący wieczorami nie potrafią uprzątnąć po sobie szkła - pisze w liście do Radia Kraków słuchaczka Anna.

Spostrzeżenia do projektu Północnej Obwodnicy Krakowa, w tym węzła Modlnica

  • date_range 2019-06-28
"Jeżdżąc codziennie Południową Obwodnicą Krakowa widzę, co dzieje się w okolicach węzłów i stwierdzam, że na tak zaprojektowanym Węźle Modlnica będzie bardzo niebezpiecznie" - pisze nasz słuchacz.

Kazimierz - kulturalna perełka?

  • date_range 2019-06-24
"Mam tego pecha, że mieszkam w takiej części Kazimierza, gdzie na małej uliczce są 4 knajpy, jedną mam pod samymi oknami i włos się jeży na głowie, na to, co się tam dzieje (...) jakie chamstwo i hołota przyjeżdża do tej "kulturalnej dzielnicy". (...) w okresie letnim nie mogę spokojnie spać, otworzyć okna, a moje malutkie dziecko budzi się po pary razy w nocy przez hałas tłumu" - pisze nasza słuchaczka Agnieszka.

Opinia słuchacza RK: W walce ze smogiem nie mamy „jakiejś perspektywy czasu”

  • date_range 2019-06-07
Chciałbym wyrazić swoje zdanie w sprawie złożonej petycji związanej z zakazem palenia węglem w gminach ościennych Krakowa, a właściwie odpowiedzi władz wojewódzkich. Mieszkamy w Zabierzowie. Mamy z żoną dwójkę małych dzieci. Nasze życie od października do kwietnia jest podporządkowane wskazaniom pomiarów zanieczyszczenia. Wyjście na 10 minut po 16:00 w miesiącach od jesieni do wiosny oznacza, że po takim krótkim spacerze całe ubranie ma woń spalenizny. To samo zakładam jest w naszych płucach. Otwarcie okna na 2 minuty powoduje, że oczyszczacze powietrza włączają się na pełny regulator - pisze w liście do Radia Kraków słuchacz Grzegorz.

Uwagi do propozycji nowych opłat za parkowanie

  • date_range 2019-06-05
"Jako mieszkaniec posiadający wykupiony abonament, powinienem mieć możliwość okazjonalnie parkować w innych strefach" - pisze słuchacz Radia Kraków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię