Witam, 
Jestem mieszkańcem ul. Ujejskiego w Krakowie. Posiadam abonament mieszkańca do swojej strefy. Rzeczywiście jest duży problem z parkowaniem w mojej okolicy wieczorami, a szczególnie w weekendy, co jest spowodowane prawdopodobnie napływem samochodów osób, które przyjeżdżają do kina, teatru, do klubów i na rynek. O ile wracając z pracy w godzinach 16, 17, mogę jako mieszkaniec w miarę spokojnie zaparkować, to wracając po południu, a szczególnie w piątek, sobotę, niedzielę - nie ma takiej możliwości. Z tego punktu widzenia rozszerzenie strefy na weekendy, święta jest dla mieszkańców dobre.
 
1. Pierwszą propozycją, którą wnoszę tym mailem jest rozważaniem roszczenia strefy do godziny 22:00, aby ograniczyć parkowanie wieczorne gości, którzy przyjeżdżają do teatru STU, do kina KIJÓW itp.

Drugi temat jaki chciałem poruszyć to wprowadzenie rozwiązania pozwalającego "mieszkańcom", na parkowanie okazjonalne w innych strefach. Szczególnie w weekendy.

W moim przypadku moja Mama i Babcia mieszka na ulicy Traugutta w Krakowie. W soboty oraz niedziele często jedziemy z dziećmi do rodziców.

Po wprowadzeniu proponowanych rozwiązań, ja jako mieszkaniec strefy musiałbym płacić około 10zł za godzinę przy wyjeździe do rodziców, którzy mieszkają w innej części starego Krakowa!!!

Kosztowałoby mnie to miesięcznie około 400zł!!! Jako mieszkaniec posiadający wykupiony abonament, powinienem mieć możliwość okazjonalnie parkować w innych strefach !!!
 
Należy wprowadzić jakieś rozwiązanie tego problemu np:
1. Opcje trochę droższego abonamentu mieszkańca z opcją parkowania w każdej strefie lub w dwóch strefach
lub
2. Możliwość dla mieszkańców posiadających abonament parkowania w weekendy w innych strefach
lub
3. Możliwość wskazania miejsca do Odwiedzania bliskich w weekendy mieszkających w innych strefach itp. Niestety próbowałem jeździć komunikacją miejską do mamy, ale z czwórką dzieci, wózkiem i ewentualnymi bagażami oraz  częstotliwością jazdy w weekendy MPK, jest to w porównania do samochodu, bardzo ciężkie i długotrwałe.
 
Reasumując: Ponieważ powołujecie się Państwo że proponowane zmiany są odpowiedzią na prośby mieszkańców, liczę że moja prośba zostanie uwzględniona w polityce miasta.  

Trzecim problemem który chciałem poruszyć, to takie skonstruowanie prawa, lub organizację pracy w biurze strefy, żeby można było abonament kupować przez internet !!! Po wprowadzeniu konieczności pokazania osobiście PIT - aby udowodnić, że się płaci podatki w Krakowie - nie da się kupić biletu online !!! Uważam, że jest to największą porażką w dzisiejszych czasach.

Niby walczymy o zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum, a jednocześnie zmuszamy każdego mieszkańca aby jechał do biura !!!
Dlaczego Urząd Miasta nie może zweryfikować w Urzędzie Skarbowym kto płaci podatki w Krakowie - RODO ? - wg mnie głupie tłumaczenie.
i brak pomysłu na skuteczny przepływ informacji i odpowiednie umocowania prawne.
 
Słuchacz RK (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.