Radio Kraków

A4 z Tarnowa do Dębicy

Autostrada A4 z Tarnowa do Dębicy płatna dla pojazdów powyżej 3,5 t

  • date_range 2015-06-29
Uwaga, kierowcy samochodów ciężarowych i tych, których masa dopuszczalna przekracza 3,5 tony! Od 30 czerwca odcinek autostrady od Tarnowa do Dębicy będzie płatny.

Nową autostradą do Dębicy będziemy jeździć bezpłatnie jeszcze przez 2 lata

  • date_range 2014-10-31
Nowa autostrada do Dębicy może być bezpłatna dla kierowców samochodów osobowych jeszcze nawet przez dwa lata, podobnie jak wcześniej oddane do użytku fragmenty A4 do Krakowa oraz Rzeszowa. Informacje Radia Kraków sprzed kilku miesięcy potwierdził wczoraj wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigbiew Rynasiewicz. Opłaty można by co prawda pobierać wcześniej, ale najpierw musi powstać nowy elektroniczny system poboru opłat.

Estakada na A4 do Dębicy w pełni otwarta!

  • date_range 2014-10-31
Dobę po otwarciu autostrady z Tarnowa do Dębicy można po niej przejeżdżać z jeszcze większym komfortem. Z drogi zniknęło zwężenie na ponad kilometrowej estakadzie koło Dębicy i ograniczenie prędkości do 80 kilometrów na godzinę.

Autostrada A4 Tarnów-Dębica oficjalnie otwarta

  • date_range 2014-10-30
Na ten moment kierowcy czekali bardzo długo - autostrada z Tarnowa do Dębicy została wreszcie otwarta. Pierwsi kierowcy wjechali na nową trasę przed południem. Na razie na autostradzie wciąż trwają prace, a kierowcy w paru miejscach muszą się liczyć z utrudnieniami oraz ograniczeniami prędkości. Największa przeszkoda, czyli zwężenie na estakadzie nad Wisłoką koło Dębicy, powinna zniknąć już jutro, 31 października.

A4 z Tarnowa do Dębicy pojedziemy już 30 października?

  • date_range 2014-10-10
Autostrada z Tarnowa do Dębicy zostanie otwarta tuż przed 1 listopada. Czekają na to tysiące kierowców, którzy teraz muszą przedzierać się przez Tarnów. Zanim autostradą do Dębicy pojadą pierwsi kierowcy, drogę muszą jeszcze sprawdzić inspektorzy nadzoru budowlanego z Rzeszowa.

Autostrada z Tarnowa do Dębicy prawie gotowa

  • date_range 2014-09-19
Dzięki dobrej pogodzie drogowcy położyli już na obu nitkach ostatnią warstwę asfaltu. Teraz malują oznakowanie, zakładają ogrodzenie, bariery energochłonne i ekrany. Już niedługo na drogę wkroczą strażacy, którzy sprawdzą ją pod kątem bezpieczeństwa, a następnie inspektorzy nadzoru budowlanego.

A4 z Tarnowa do Dębicy pod koniec października

  • date_range 2014-08-17
Jak dowiedziało się Radio Kraków, brakujący odcinek autostrady A4 zostanie otwarty dla ruchu prawdopodobnie dopiero tuż przed 1 listopada. Czekają na to tysiące kierowców, którzy muszą teraz przedzierać się przez Tarnów oraz narażeni na uciążliwości mieszkańcy. Nie będzie to jednak oznaczało zakończenia budowy, która potrwa jeszcze co najmniej do połowy przyszłego roku.

Na A4 będzie mniej ekranów akustycznych

  • date_range 2014-08-15
Już nie tylko kierowcy, ale także drogowcy nie chcą takiej liczby szpecących autostrady ekranów akustycznych. GDDKiA wspólnie z wykonawcą odcinka z Tarnowa do Dębicy chcą ich wybudować nawet o 70 procent mniej niż pierwotnie planowano. Nie podoba się to jednak okolicznym mieszkańcom oraz niektórym samorządom. Tymczasem jak dowiedziało się Radio Kraków, GDDKiA idzie o krok dalej i zastanawia się nawet nad ściąganiem ekranów na już otwartych małopolskich odcinkach autostrady.

A4 z Tarnowa do Dębicy będzie także lotniskiem

  • date_range 2014-06-06
Samochody nowym odcinkiem autostrady pojadą być może już na przełomie sierpnia i września, ale będą tam też mogły lądować wojskowe samoloty. W okolicach Starej Jastrząbki powstaje Drogowy Odcinek Lotniskowy. Wojsko przekonuje, że jego lokalizacja na wschodzie kraju ... to przypadek i lądowisko może zostać nigdy nie wykorzystane. Nawet przez mające kłopoty cywilne samoloty.

Tak powstaje A4 między Tarnowem a Dębicą

  • date_range 2013-08-23
Na zdjęciach wykonanych z motolotni widać postępy prac na kolejnych odcinkach 35-kilometrowej trasy między Tarnowem a Dębicą. Autorem zdjęć jest Szymon Dyja.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię