Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

A4 z Tarnowa do Dębicy pojedziemy już 30 października?

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2014.10.10 08:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:04 )
Autostrada z Tarnowa do Dębicy zostanie otwarta tuż przed 1 listopada. Czekają na to tysiące kierowców, którzy teraz muszą przedzierać się przez Tarnów. Zanim autostradą do Dębicy pojadą pierwsi kierowcy, drogę muszą jeszcze sprawdzić inspektorzy nadzoru budowlanego z Rzeszowa.

fot: P. Topolski

Posłuchaj Krzysztofa Piątka z WINB w Rzeszowie oraz kierownika budowy Filipa Bacika
A4 z Tarnowa do Dębicy pojedziemy już 30 października?

"Ruszą do pracy we wtorek i powinno im to zająć około dwóch tygodni" - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Krzysztof Piątek. Z kolei kierownik budowy, Filip Bacik z firmy Heilit Woerner przyznaje, że drogowcy nastawiają się na otwarcie autostrady w okolicach 30 października. "Jeżeli się uda, to będzie to 29, jeżeli się nie uda, to będzie 31, ale celujemy w 30 października" - podkreśla Bacik.

Drogowcy przypominają, że autostrada z Tarnowa do Dębicy będzie przejezdna, ale jeszcze nie w pełni gotowa. Z powodu konieczności przeprowadzenia nieprzewidzianych robót po poprzednim wykonawcy prace potrwają jeszcze co najmniej do połowy przyszłego roku. Kierowcy na początku nie będą mogli korzystać m.in. z Miejsc Obsługi Podróżnych.

Co jednak ważne, autostrada praktycznie na całej długości będzie otwarta bez ograniczeń prędkości, jak to miało miejsce na początku na odcinku z Brzeska do Wierzchosławic. Na tamtym fragmencie krajowej czwórki brakowało też ogrodzenia, przez co dochodziło do potrąceń zwierząt. Jak porzekonuje kierownik budowy Filip Bacik, na odcinku do Dębicy siatki są już prawie gotowe.

Na autostradzie z Tarnowa do Dębicy kierowców czeka jedno ograniczenie. Jeszcze przez parę tygodni będą mogli przejechać tylko po jednej nitce ponadkilometrowej estakady nad Wisłoką koło Dębicy.

Zanim jednak autostrada zostanie otwarta, kierowców czeka ciężki czas. Od poniedziałku 13 października rusza remont alei Jana Pawła II w Tarnowie, którą kierowcy zjeżdżają z autostrady. Więcej szczegółów TUTAJ.

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię