Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Autostrada A4 Tarnów-Dębica oficjalnie otwarta

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2014.10.30 10:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:05 )
Na ten moment kierowcy czekali bardzo długo - autostrada z Tarnowa do Dębicy została wreszcie otwarta. Pierwsi kierowcy wjechali na nową trasę przed południem. Na razie na autostradzie wciąż trwają prace, a kierowcy w paru miejscach muszą się liczyć z utrudnieniami oraz ograniczeniami prędkości. Największa przeszkoda, czyli zwężenie na estakadzie nad Wisłoką koło Dębicy, powinna zniknąć już jutro, 31 października.

fot. M. Gąciarz

A4 Tarnów-Dębica oficjalnie otwarta, fot. Michał Gąciarz
A4 z Tarnowa do Dębicy pojedziemy już 30 października?

Cały przejazd 35-kilometrowym odbywa się po obu nitkach autostrady. Jest tylko jedno zwężenie na ponad kilometrowej estakadzie nad Wisłoką koło Dębicy. Tam kierowcy jeżdżą po jednym pasie w każdą ze stron i czeka ich przez to ograniczenie do 80 kilometrów na godzinę.

Drogowcy bardzo się spieszyli, żeby drugą nitkę estakady udostępnić kierowcom. Zdążyli, ale estakada musi zostać jeszcze odebrana przez nadzór budowlany. Początkowo inspektorzy nadzoru budowlanego z Rzeszowa chcieli to zrobić dopiero w poniedziałek, 3 listopada. Po prośbach i apelach naczelnik wydziału inspekcji i kontroli Krzysztof Piątek przyznał w rozmowie z Radiem Kraków, że inspektorzy postarają się przeprowadzić kontrolę na estakadzie w piątek 31 października. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze przed 1 listopada kierowcy pojadą tam już bez utrudnień.

Kierowcy jeszcze do końca roku nie skorzystają jednak z miejsc obsługi podróżnych. Na wysokości MOP-ów obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h.

 

(Bartek Maziarz/ew)

Wokół budowy A4 do Dębicy
Tak powstaje odcinek A4 Tarnów - Dębica. Lipiec 2014, fot. Michał Gąciarz
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię