Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Autostrada z Tarnowa do Dębicy prawie gotowa

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2014.09.19 08:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:03 )
Dzięki dobrej pogodzie drogowcy położyli już na obu nitkach ostatnią warstwę asfaltu. Teraz malują oznakowanie, zakładają ogrodzenie, bariery energochłonne i ekrany. Już niedługo na drogę wkroczą strażacy, którzy sprawdzą ją pod kątem bezpieczeństwa, a następnie inspektorzy nadzoru budowlanego.

fot. HEILIT+WOERNER

Autostrada z Tarnowa do Dębicy prawie gotowa

Drogowcy śpieszą się żeby zdążyć otworzyć drogę przed masowymi wyjazdami na Święto Wszystkich Świętych.

"Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że uda się dotrzymać tej obietnicy " - przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków kierownik budowy Filip Bacik z firmy Heilit Woerner.

W drodze na święto Wszystkich Świętych kierowcy będą mogli przejechać po obu nitkach autostrady, ale z jednym wyjątkiem - zwężeniem na estakadzie nad Wisłoką koło Dębicy. Tam będzie dostępna tylko jedna nitka w stronę Rzeszowa, druga jest wciąż poprawiana po przednim wykonawcy. To i tak pozwoli odetchnąć z ulgą mieszkańcom Tarnowa, którzy muszą teraz omijać brakujący fragment autostrady.

Dopuszczenie autostrady do ruchu nie będzie oznaczało zakończenia prac wokół autostrady, które mogą potrwać jeszcze co najmniej do połowy przyszłego roku.(Bartłomiej Maziarz/ko)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię