|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Strażnicy miejscy mają problemy z interweniowaniem ws. kurnika w tarnowskim Krzyżu

Tarnowscy strażnicy miejscy mają problem z podejmowaniem kolejnych interwencji w sprawie kurnika w Krzyżu. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków właściciel, który nie przyjmował mandatów, został niedawno prawomocnie skazany na karę 5 tysięcy złotych grzywny. Sąd uznał, że złamał regulamin o utrzymywaniu czystości i porządku w gminie, który zakazuje hodowli zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonym z produkcji rolniczej. Zdaniem sąsiadów, jednak dalej prowadzi hodowlę, dlatego proszą straż miejską o kolejne interwencje. Ta ma z tym problem.

Posłuchaj co mówi komendant Krzysztof Tomasik

fot: RK

- Nie jesteśmy w stanie tam wejść. Budynek jest zamknięty, nikogo tam nie ma. Dzwonienie dzwonkiem nie powoduje żadnej reakcji. Śmierdzenie - nawet jakby było - nie jest podstawą, żeby nałożyć grzywnę. W Polsce nie ma norm odorowych. Za sam odór nie możemy ukarać - mówi komendant Krzysztof Tomasik.

Właściciel kurnika został wezwany na piśmie do stawienia się w straży miejskiej i wyjaśnień, czy prowadzi hodowlę. Jego obrońca już wcześniej podkreślał jednak, że sąd mu tego nie zakazał. Stwierdził jedynie, że w danych dniach złamał regulamin. Tymczasem tarnowski magistrat przekonuje, że budynek kurnika powinien zostać dawno zburzony. Właściciel ma inne zdanie. Tą sprawą zajmuje się Naczelny Sąd Administracyjny. 

Tymczasem Krzysztof Tomasik przekonuje, że Straż Miejska zrobiła bardzo dużo w całej sprawie. Bo po odmowie przejęcia mandatów przez właściciela kurnika, straż skierowała sprawę do sądu, a ten wydał niedawno prawocny wyrok w tej sprawie. Komendant Straży Miejskiej jednocześnie przyznaje, że nie byłoby to możliwe gdyby nie zeznania sąsiadów kurnika oraz ich współuczestniczenie w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy.

 

Przypominamy: Tarnów: 5 tys. złotych grzywny dla właściciela kurnika w Krzyżu

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

61%
39%