Radio Kraków

Węzeł w Poroninie

Rozpoczęły się utrudnienia na zakopiance w Poroninie. Tak będzie przez miesiąc

  • date_range 2017-07-29
Od poniedziałku, przez cały sierpień, na drodze krajowej nr 47, czyli popularnej zakopiance obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia są w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie. Utrudnienia miały rozpocząć się w południe, ale GDDKiA zdecydowała, że w związku z koniecznością ustawienia sygnalizacji świetlnej, nowa organizacja ruchu zaczęła obowiązywać od godziny 16:00.

W Poroninie rozpoczyna się budowa bezkolizyjnego węzła tatrzańskiego. Pierwsza łopata została wbita

  • date_range 2016-11-16
Na tę inwestycję kierowcy czekają od lat. W Poroninie rozpoczyna się budowa bezkolizyjnego węzła tatrzańskiego, czyli dwupoziomowego skrzyżowania, które ułatwi dojazd do Zakopanego, Białki Tatrzańskiej oraz Morskiego Oka. W symbolicznym wbiciu łopaty pod tę inwestycję wzięli udział: marszałek Małopolski - Jacek Krupa, dyrektor małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Tomasz Pałasiński, starosta tatrzański - Piotr Bąk, wójt Poronina - Bronisław Stoch oraz prezes konsorcjum, które będzie prowadzić prace. Budowa pochłonie blisko 50 milionów złotych i ma zakończyć się w sierpniu 2018 roku.

Coraz bliżej budowy węzła drogowego w Poroninie na Zakopiance. Podpisano umowę na wykonanie robót

  • date_range 2016-10-10
W Poroninie, tuż przed wjazdem do Zakopanego powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie, dzięki któremu samochody przejadą płynnie i bez korków.

Rozbudowa zakopianki w Poroninie znowu oprotestowana

  • date_range 2016-04-14
Mieszkanka Suchego wysłała do ministra infrastruktury i budownictwa skargę. Właścicielka pensjonatu twierdzi, że nowy most zasłoni jej widok. Według przepisów przebudowa tego mostu jest konieczna. Skarga jest rozpatrywana przez urzędników, ale okoliczni mieszkańcy i kierowcy są pełni obaw, czy inwestycja ruszy. Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich zapewnia jednak, że ten protest nie wpłynie na prace na samej zakopiance.

W Poroninie bez korków w 2017 r. Są już ostateczne decyzje ws. remontu węzła

  • date_range 2015-08-18
W miejscu, gdzie trasa Kraków - Zakopane krzyżuje się z drogami w stronę Bukowiny Tatrzańskiej oraz Zębu, a przez środek skrzyżowania dodatkowo przebiega jeszcze linia kolejowa, w sezonie turystycznym codziennie tworzą się korki. O potrzebie przebudowy feralnego miejsca na zakopiance mówiło się od bardzo dawna - teraz nareszcie są konkretne decyzje w tej sprawie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię