Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rozpoczęły się utrudnienia na zakopiance w Poroninie. Tak będzie przez miesiąc

  • Podhale
  • date_range Sobota, 2017.07.29 06:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:55 )
Od poniedziałku, przez cały sierpień, na drodze krajowej nr 47, czyli popularnej zakopiance obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia są w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie. Utrudnienia miały rozpocząć się w południe, ale GDDKiA zdecydowała, że w związku z koniecznością ustawienia sygnalizacji świetlnej, nowa organizacja ruchu zaczęła obowiązywać od godziny 16:00.

Źródło: https://www.facebook.com/W%C4%99ze%C5%82-Poronin-316586515410970/

Do końca sierpnia w Poroninie ruch wahadłowy

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut, w czasie obowiązywania zmienionej organizacji ruchu, poszerzona zostanie droga, powstanie dodatkowy pas ruchu i lewoskręt w kierunku ul. Kasprowicza w Poroninie.

Budowa węzła drogowego w Poroninie w ciągu Zakopianki rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. i ma potrwać do końca sierpnia 2018 r.

Budowa tunelu pod Zakopianką i torami kolejowymi w Poroninie to oczekiwana od wielu lat inwestycja, która ma upłynnić ruch w tym newralgicznym miejscu trasy Kraków-Zakopane. W sezonie turystycznym tworzą się tu gigantyczne korki.

W ramach inwestycji - oprócz dwóch mostów - powstanie też rondo dwupasmowe, zatoki, ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych. Koszt inwestycji oszacowano na 43 mln 868 tys. zł. Prace finansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Planowana przebudowa jeszcze bardziej utrudni przejazd zakopianką. Szczególnie w okresie długiego weekendu sierpniowego możemy się spodziewać większych niż obecnie korków.

Wszystkich, którzy planują podróż w Tatry, zachęcamy do korzystania z dróg alternatywnych. Do Zakopanego dostać się można przez Nowy Targ i Bukowinę Tatrzańską oraz Rabę Wyżną i Czarny Dunajec. W obydwu przypadkach ominiemy remont drogi w Poroninie.

Ruch wahadłowy obowiązuje w tej chwili również w Białym Dunajcu na zakopiance. Nierzadko tworzą się tam wielokilometrowe korki.

 

 

 


Regina Korczak - Watycha/Karol Surówka/PAP/bp

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię