Radio Kraków

Trzeci pas na A4

GDDKiA ogłosiła przetarg na dokumentację dla rozbudowy południowej obwodnicy Krakowa w ciągu A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy o trzeci pas ruchu odcinka południowej obwodnicy Krakowa w ciągu autostrady A4 od węzła Balice do ul. Kąpielowej.

A4 w stronę Rzeszowa będzie rozbudowana, jest zgoda wojewody

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dobudowania dodatkowego, trzeciego pasa na odcinku południowej obwodnicy Krakowa w ciągu autostrady A4 od węzła Kraków Południe do ulicy Kąpielowej.

Trzeci pas na autostradzie po budowie północnej obwodnicy Krakowa?

Rozpoczęcie budowy trzeciego pasa na autostradzie A4 jest uzależnione między innymi od sprawnego wykonania prac projektowych oraz ukończenia północnej obwodnicy Krakowa - przyznaje Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z obietnicami rządu, dodatkowy pas na autostradzie ma się pojawić na blisko 400-kilometrowym odcinku - od Tarnowa do węzła Krzyżowa na Dolnym Śląsku. Przede wszystkim generalna dyrekcja czeka teraz na zatwierdzenie programu inwestycyjnego na pierwszy, najbardziej obciążony odcinek - od Balic do zjazdu na Zakopane.

Andrzej Adamczyk: Rozbudowa autostrady A4 do trzech pasów ruszy za cztery-pięć lat

Rozbudowa autostrady A4 do trzech pasów między Tarnowem a węzłem Krzyżowa za Wrocławiem znalazła się w nowym programie budowy dróg do 2030. W ramach programu ma powstać niemal dwa i pół tysiąca kilometrów nowych dróg. W pierwszej kolejności zostanie przygotowana dokumentacja - powiedział minister infrastruktury w porannej rozmowie Radia Kraków. Andrzej Adamczyk dodał, że może sobie wyobrazić, że w przyszłości zarządzanie odcinkiem autostrady Kraków - Katowice przejmie państwo. Tym odcinkiem do 2027 roku zarządza Stalexport.

Autostrada A4 z Tarnowa na Dolny Śląsk zostanie rozbudowana do trzech pasów!

Taką decyzję ogłoszono podczas prezentacji nowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku. Jak mówił premier Mateusz Morawiecki do 2030 roku, Polska wyda na uzupełnienie sieci dróg ponad 290 miliardów złotych. W większości z budżetu państwa. Rozbudowa będzie od Tarnowa do węzła Krzyżowa na Dolnym Śląsku. To około 400 kilometrów.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię