Wyszukiwanie
Słowacy znów tankują w Polsce. Tańsze paliwo przyciąga na przygraniczne stacje
Na przygranicznych stacjach paliw znów zrobiło się tłoczono od Słowaków. Po decyzji polskiego rządu o obniżeniu podatku VAT oraz akcyzy, tankowanie w naszym kraju ponownie stało się dla nich opłacalne.
Zarządzanie kosztami w firmach z rozproszonym zespołem mobilnym
Przy pracy w terenie często problemem jest nie tyle sam koszt, a brak kontroli nad tym, gdzie i kiedy powstaje. Bez odpowiedniego systemu ewidencji wszystko potrafi pogrążyć się w chaosie. Sprawdź, jak temu zapobiec!
Mimo niepogody wawelska magnolia jak zwykle pięknie zakwitła
fot: Marek Lasyk
Koniec starych toalet w Parku Jordana. Nadchodzi gruntowny remont
Stare toalety w parku Jordana odchodzą w zapomnienie. Miasto ma je zmodernizować do końca tego roku. Zarząd Infrastruktury Wodnej zapowiedział, że renowację przejdą dwie toalety. Jedna od strony ulicy Reymonta i druga od ulicy Ingardena.
Nagły powrót zimy na Podhalu zagraża ptakom
Część ptaków rozpoczęła już okres lęgowy i niestety może nie przetrwać powrotu zimy na Podhalu. Mowa szczególnie o mniejszych gatunkach. Intensywny opad śniegu odciął je od naturalnych źródeł pokarmu.
Internet „pochował” Chucka Norrisa. Miliony uwierzyły w jedno zdjęcie
Śmierć Chucka Norrisa to koniec pewnej epoki. Człowiek, który podobno doliczył do nieskończoności - i to dwa razy - odszedł. Jego pożegnanie w sieci i mediach społecznościowych przybrało jednak bardzo konkretną formę. Krąży tam obraz, który - trzeba to przyznać - chwyta za serce: trumna z flagą, a wokół niej śmietanka Hollywood: Stallone, Schwarzenegger, ramię w ramię. Ta grafika powstała jako symboliczny hołd od fanów i tak zapewne wielu ją odczytało. Patrząc na komentarze, widać jednak, że dla sporej grupy odbiorców to nie jest „pomnik wystawiony wyobraźnią”, a najprawdziwszy fotoreportaż z uroczystości.
Kradli, co popadnie. Szajka z Powiśla Dąbrowskiego w rękach policji
Policjanci rozbili szajkę złodziei z Powiśla Dąbrowskiego, którzy mieli na swoim koncie ponad 60 przestępstw. Działali przez 1,5 roku na terenie Małopolski, Podkarpacia oraz województwa świętokrzyskiego. Okradali domy, garaże, sklepy i magazyny. Przestępczą i zuchwałą grupę tworzyło pięciu mężczyzn, którzy mieszkali w tej samej wiosce.
Szok po otwarciu drzwi. Stadion w Tarnowie tonie w bałaganie. ZDJĘCIA
Walające się śmieci, opony, stare bilety i materiały reklamowe, porozrzucane profile budowlane, studzienka kanalizacyjna bez pokrywy czy graffiti na ścianach - taki widok zastali tarnowscy urzędnicy, przychodząc na stadion miejski. Magistrat oficjalnie odebrał stadion po okresie wieloletniej dzierżawy od klubu żużlowego Unia Tarnów i jest zszokowany stanem pozostawionym przez spółkę...
Prof. Marek Safjan doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wybitny prawnik Marek Safjan został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wyróżnienie to zostało nadane za jego wybitne zasługi m.in. dla nauki prawa, a także w budowaniu podstaw państwa prawa i obronę praworządności.
Problemy z rozliczeniem WOŚP w Nowym Sączu. Winne niedopatrzenia wolontariuszy
Blisko 3 miesiące po ostatnim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórka pieniędzy w Nowym Sączu nadal nie jest rozliczona. Winna jest beztroska lub roztargnienie wolontariuszy, którzy zapomnieli o potwierdzeniu kwot zebranych do puszek.
Krzysztof Jan Klęczar o limitach cen paliw: "Jestem dumny z reakcji rządu"
- Jestem zadowolony z tej reakcji rządu - tak o maksymalnych cenach paliw na stacjach mówił na antenie Radia Kraków wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Od wtorku na stacjach benzynowych obowiązują maksymalne ceny paliw, ogłaszane codziennie przez ministra energii. Rząd sprawdza też, istnieje czy tak zwana turystyka paliwowa. W razie potrzeby nie wyklucza w tej sprawie interwencji. 'Na razie to bardziej hipotetyczny problem. Segregacja i dzielenie ludzi nie jest dobrym kierunkiem' - tak o możliwości wprowadzenia innych cen na stacjach dla obcokrajowców mówił wojewoda Klęczar w porannej rozmowie Radia Kraków.
Kraków będzie miał swojego reprezentanta na Mundialu. W kadrze... Iraku
Chociaż reprezentacja Polski po przegranym finale baraży ze Szwecją nie zagra na Mistrzostwach Świata w USA, Kanadzie i Meksyku, krakowska piłka będzie miała swojego przedstawiciela na Mundialu. Awans wywalczył grający na co dzień w Cracovii reprezentant Iraku, Amir Al-Ammari.
Sztuka, która nie milczy. Marcowe Marki Radia Kraków dla Mocaku i Barakah
Teatr Barakah i Muzeum Mocak nagrodzone tytułami Marki Radia Kraków za marzec. Wyróżniliśmy wystawę Ewy Partum w Mocaku i spektakl zat. 'Moja miłość', przygotowany na Międzynarodowy Dzień Teatru.
Chłodna i wilgotna środa w Małopolsce. Noc znowu przyniesie spore spadki temperatur
Środa w Małopolsce upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia i opadów deszczu, a w regionach górskich także śniegu. W nocy zrobi się jeszcze chłodniej. Temperatura spadnie poniżej zera na południu regionu, a opady śniegu utrzymają się zwłaszcza w rejonach podgórskich i górskich.
Prezydent Miszalski zapowiedział „zmniejszenie do zera” premii dla zarządów spółek miejskich
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski (KO) poinformował, że zdecydował o „zmniejszeniu do zera” premii zarządów spółek miejskich oraz o zmniejszeniu wynagrodzenia członków rad nadzorczych tych spółek. Zapowiedział także zmiany kadrowe w urzędzie miasta.
Pożar ciężarówki na płatnym odcinku A4. Utrudnienia zakończone
Ogromne utrudnienia czekały od nocy na kierowców na płatnym odcinku autostrady A4 Kraków-Katowice. Między węzłem Rudno a węzłem Chrzanów na jezdni w stronę Katowic zapalił się samochód ciężarowy. Służby ponad 8 godzin działały na miejscu.
Jan Urban pozostaje selekcjonerem reprezentacji
Prezes PZPN poinformował, że mimo porażki ze Szwecją kontrakt z trenerem kadry zostanie przedłużony
Mundial nie dla polskich piłkarzy
Dobry mecz biało-czerwonych, ale bez happy-endu. Szwecja wygrała 3:2 i to Trzy Korony pojadą na mistrzostwa świata w USA, Meksyku i Kanady. To był dobry mecz w wykonaniu biało-czerwonych, zupełnie inna gra niż jeszcze kilka miesięcy temu, duże emocje, ale bez happy-endu dla naszej drużyny. Zabrakło przede wszystkim skuteczności, zwłaszcza w drugiej połowie, gdzie prawie przez 45 minut graliśmy pod bramką przeciwnika tworząc wiele bramkowych sytuacji, gola jednak nie było. Popełniliśmy natomiast trzy błędy w czasie tego meczu, które kosztowały nas trzy stracone bramki, zgubione krycie i bramka Elangi, zlekceważenie sytuacji w bocznej strefie przez Zalewskiego, faul niepotrzebny, rzut wolny, brak krycia przy dośrodkowaniu i stracony drugi gol, wreszcie źle wprowadzona piłka przez Grabarę, przechwyt Szwedów w środku pola, a później seria strzałów, zablokowane pierwsze uderzenie, poprzeczka, dobitka główką Gyokeresa i wygrana 3:2 Szwedów. Dodajmy jeszcze fatalne sędziowanie słoweńskiego arbitra pozostawiające niesmak, w końcówce meczu wyjście Grabary do przodu, wprowadzenie Grosickiego za Casha, ale było już zbyt późno, by uratować choćby remis. Tak więc bramki Zalewskiego i Świderskiego nie wystarczyły, by wygrać w Sztokholmie i by zdobyć prawo gry na mistrzostwach świata.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 172
- 173
- 174
- ...
- 10219
- 10220
- chevron_right