Radio Kraków

sytuacja na Ukrainie

Ukraina: 9 osób zginęło w wyniku ataku w obwodzie lwowskim

Dziewięć osób zginęło, a 57 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w obwodzie lwowskim, w pobliżu granicy z Polską - poinformował w niedzielę szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki.

Blinken: mamy wiarygodne raporty o celowości rosyjskich ataków na obiekty cywilne na Ukrainie

Mamy "bardzo wiarygodne raporty" o celowości przeprowadzanych przez rosyjskie wojsko ataków na obiekty cywilne na Ukrainie - powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Czy grozi nam wojna atomowa i co oznacza obecność wojsk rosyjskich w strefie czarnobylskiej?

Gościem Pawła Sołtysika był prof. dr hab. Jerzy Wojciech Mietelski z Zakładu Fizykochemii Jądrowej, PAN w Krakowie (Pracownia Badań Skażeń Radioaktywnych Środowiska).

Minister obrony Ukrainy: nikt nie wierzył, że wytrzymamy cały tydzień

Nikt oprócz nas nie wierzył, że Ukraińcy wytrzymają cały tydzień wojny z Rosją - napisał w czwartek na Facebooku minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Kraków zerwał współpracę z Petersburgiem i Moskwą

Kraków zerwał umowy o współpracy z rosyjskimi Petersburgiem i Moskwą – jednogłośnie zdecydowali o tym radni w środę. Wszystkie kluby rady miasta wyraziły solidarność z narodem ukraińskim, w tym z mieszkańcami miast partnerskich Krakowa – Lwowa i Kijowa.

Zełenski: rozmawiałem z Dudą, Johnsonem i von der Leyen

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek o swojej rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem i przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen. Z tą ostatnią miał m.in. rozmawiać o członkostwie Ukrainy w UE.

Wywiad USA: wojska białoruskie jeszcze w poniedziałek mogą dołączyć do inwazji na Ukrainę

Białoruskie wojska najprawdopodobniej dołączą do sił rosyjskich dokonujących inwazji na Ukrainę i może do tego dojść już w poniedziałek - poinformował cytowany przez agencję AP przedstawiciel amerykańskiego wywiadu.

Demonstracja poparcia dla Ukrainy w Krakowie

Kraków: pierwsze tiry z darami dla Ukrainy wyjechały do Medyki

Pierwsze tiry z darami dla Ukrainy wyjechały w sobotę po południu z Krakowa. W Medyce zostaną przekazane stronie ukraińskiej. Zbiórka żywności, ubrań i innych potrzebnych środków trwa od piątku. Mieszkańcy cały czas chętnie przynoszą potrzebne rzeczy.

Kijów: rosyjski pocisk trafił w blok mieszkalny, strażacy gaszą pożar

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię