Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ukraina: 9 osób zginęło w wyniku ataku w obwodzie lwowskim

Dziewięć osób zginęło, a 57 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w obwodzie lwowskim, w pobliżu granicy z Polską - poinformował w niedzielę szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki.

"57 osób zostało rannych i jest hospitalizowanych, dziewięciu bohaterów zginęło. To dane na ten moment. Wciąż trwa usuwanie gruzów i gaszenie pożaru" – poinformował Kozycki. Dodał, że wśród rannych są osoby cywilne.

Jak powiedział, rosyjskie lotnictwo zaatakowało rakietami manewrującymi powietrze-ziemia teren poligonu jaworowskiego. "W sumie wystrzelono ponad 30 rakiet, kilka strąciła obrona przeciwlotnicza" – powiedział.

Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa, bardziej znane jako jaworowski poligon wojskowy, znajduje się niecałe 40 km od Lwowa i ok. 20 km od granicy z Polską – podaje Ukraińska Prawda.

Tematy:
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię