Radio Kraków

Światowe Dni Młodzieży

Tarnowski dworzec kolejowy nie jest jeszcze gotowy na obsługę pielgrzymów na ŚDM?

  • date_range 2016-07-15
W marcu, kiedy rozpoczął się remont przejścia podziemnego, dojście na perony wyznaczono przez tory. Kolejarze planowali na czas Światowych Dni Młodzieży wyznaczyć krótsze dojście, ale okazało się to niemożliwe. W porozumieniu z miastem ustalono, że autobusy z pielgrzymami będą podjeżdżały na perony od strony parkingu Park and Ride. Zapomniano jednak o pielgrzymach indywidualnych, którzy na perony będą chcieli przejść z budynku dworca.

"Kraków. Kolebka geniuszy". Kampania promocyjna miasta związana z ŚDM

  • date_range 2016-07-05
"Kraków. Kolebka geniuszy" - to hasło i główne założenie kampanii promocyjnej miasta, która pojawi się na ulicach Krakowa w drugiej połowie lipca. Na plakatach i tramwajach zobaczymy między innymi Jana Pawła II, Bonę Sforzę, Andrzeja Wajdę, Rafała Sonika, ale też papieża Franciszka.

Wspólnota Notre-Dame de Vie

  • date_range 2016-07-05
Wspólnota Notre-Dame de Vie czyli ludzie, którzy nie boją się tracić czasu na trwanie w ciszy. Poznajcie kolejną grupę młodych ludzi, którzy chcą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży: ruszyła budowa ołtarza na Campusie Misericordiae w Brzegach

  • date_range 2016-07-04
W Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką ruszyła w poniedziałek budowa ołtarza. W sobotę 30 lipca w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędzie się tu czuwanie młodych z papieżem Franciszkiem, a w niedzielę 31 lipca na zakończenie ŚDM papież odprawi Mszę Posłania. "W ostatnich dniach uprawomocniło się pozwolenie na budowę i w poniedziałek ruszyły prace przy ołtarzu" - powiedział PAP dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula, odpowiedzialny za przygotowania miejsca centralnej liturgii Światowych Dni Młodzieży w Brzegach.

Małopolscy policjanci szkolą wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

  • date_range 2016-07-04
Małopolscy policjanci szkolą wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy uczyło się ok. 6000 osób.

Podczas ŚDM w menu dla pielgrzymów będą polskie owoce, warzywa, pierogi i kiełbasy

  • date_range 2016-07-04
Kabanos, pomidor, dżem, pieczywo, owoc, obowiązkowo woda lub sok - znajdą się w pakietach śniadaniowych przygotowanych dla pielgrzymów na ŚDM. Na obiad dostaną pierogi lub polską kiełbasę z grilla, do tego sałatki z polskich warzyw. Będą także zestawy z jedzeniem szybkim, łatwym do podgrzania, tj. pizza, kebab, sałatki z kurczakiem lub ryżem.

Niecałe 563 tysiące pielgrzymów zarejestrowało się na ŚDM 2016. System został już zamknięty

  • date_range 2016-07-01
562 tys. 640 osób zgłosiło swój udział w Światowych Dniach Młodzieży dokonując pierwszej fazy rejestracji, z czego 358 tys. 422 osoby wybrały już konkretne pakiety pielgrzyma – poinformował w piątek podczas spotkania z mediami Bartosz Suchecki z sekcji rejestracji Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Pielgrzymi pochodzą ze 187 krajów. Największe zarejestrowane grupy to młode osoby z Polski (171 tys. 979), Włoch (77 tys. 224 tys.), Francji (34 tys. 353), Hiszpanii (30 tys. 861), Stanów Zjednoczonych (27 tys. 17) i Niemiec (15 tys. 484).

Przed Światowymi Dniami Młodzieży rusza kampania Małopolski „Młodość to stan ducha”

  • date_range 2016-07-01
W piątek rusza kampania promocyjna Województwa Małopolskiego „Młodość to stan ducha”, przygotowana z myślą o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Twarzą kampanii jest prawie 90-letni benedyktyn – ojciec Leon Knabit. Kampania jest skierowana do pielgrzymów i turystów, którzy odwiedzą Małopolskę podczas Światowych Dni Młodzieży, ale także do mieszkańców regionu.

Mobilną klinikę dla uchodźców w Libanie – symboliczny dar młodych dla papieża z okazji ŚDM

  • date_range 2016-06-30
Mobilną klinikę dla uchodźców w Libanie – symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży – zaprezentowano w czwartek w Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie 30 i 31 lipca papież spotka się z młodzieżą.

ŚDM: modlitwa i zabawa, czyli Festiwal Młodych w Wadowicach

  • date_range 2016-06-30
Ok. 5 tys. pielgrzymów przyjedzie w trakcie ŚDM do Wadowic. Z myślą o nich w rodzinnym mieście Jana Pawła II odbędzie się Festiwal Młodych. Jak zapowiedzieli w czwartek organizatorzy, będzie to czas modlitwy i katechezy, ale także zabawy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię