Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Norymberga-Kraków - partnerstwo przed ŚDM

"Błogosławieni miłosierni" - motto Światowego Dnia Młodzieży 2016 - przyciągnie do Krakowa również młodych Niemców. Norymberga jest miastem partnerskim Krakowa, jednocześnie jest podzielona między diecezją Bamberg i Eichstätt. Północna część miasta należy do archidiecezji Bamberg i południowej części diecezji Eichstaett. Jak napisał do Radia Kraków ks. Christoph Witczak, grupa liczy 275 pielgrzymów: 150 osób jest z diecezji Eichstätt, 125 z archidiecezji Bamberg.

Grupa z niemieckiej diecezji przyjedzie do Krakowa na ŚDM

Zobacz: "Kim jesteśmy, dokąd zmierzamy"

 

Konferencja Episkopatu Niemiec wydała komunikat przed ŚDM. Pisze w nim:

„Światowe Dni Młodzieży są pielgrzymką młodzieży oraz festiwalem spotkań i solidarności. Zaproszona jest młodzież świata. Celem ŚDM jest podążanie drogą nowej ewangelizacji, wyznaczoną przez Jana Pawła II. Podczas tych Dni młodzi ludzie mają okazję dotknąć "młodej i aktualnej tajemnicy Kościoła" (Jan Paweł II). Odkryć wspólne doświadczenie pielgrzymek, modlitwy i kultu.

Światowe Dni Młodzieży to  różne formy spotkania,  dzięki czemu można doświadczyć różnej  duchowości i życia wspólnotowego. Oprócz wielkich Mszy Świętych, z setkami tysięcy uczestników, można wziąć udział w zdecentralizowanych kursach i spotkaniach. Zatem różnorodność światowego Kościoła widoczna będzie również w katechezach odprawianych przez biskupów i młodych ludzi z całego świata, w ich językach. Podczas Festiwalu Młodzieży można cieszyć się i spotkać z muzyką, teatrem, tańcem..”

Warto pamiętać, że na Światowych Dniach Młodzieży w Niemczech w 2005 w Kolonii, wzięło udział ponad milion pielgrzymów.

Kraków będzie zwieńczeniem przygotowań pielgrzymów z Niemiec do spotkania z Papieżem Franciszkiem. Wcześniej wezmą oni udział w wycieczkach do Murzasichla, Wadowic, Wieliczki i spłyną Dunajcem z flisakami. 

 

 

(Ewa Szkurłat, Anna Łoś/ew)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię