W najważniejszych miejscach brakuje informacji w języku angielskim o tym, którędy można dojść na perony. Jak jednak zapewnia Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec mają się pojawić już podczas poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży tygodnia misyjnego. "Będą jeszcze dodatkowo oznakowania w języku angielskim. A jeżeli taka potrzeba zaistnieje, w sytuacji dużych grup będą osoby, które pomogą w przemieszczaniu się od budynku dworca tymczasowym przejściem na perony". 

Mirosław Siemieniec dodaje, że podczas Światowych Dni Młodzieży mają działać windy z czynnej części przejścia podziemnego na perony. 

Kolejarze nie zasłonią natomiast rozkopanej części peronów. Jak wyjaśnia Mirosław Siemiec, "wykonawca ma prowadzić prace w sposób bezpieczny i to jest priorytetem tej budowy. Nie sądzę, że te prace, które są realizowane byłyby takimi pracami, których wstydziłby się wykonawca. A efektem będzie nowy, dobrze przygotowany peron i bezpieczne przejście".

Maria Zawada-Bilik z Urzędu Miasta Tarnowa zachęca zmotoryzowanych do korzystania z południowego dojścia na perony od strony parkingu Park and Ride. Jak wyjaśnia, stamtąd jest najbliżej do peronu numer 3, z którego mają odjeżdżać i przyjeżdżać pociągi do Krakowa. Postój na parkingu jest bezpłatny, a przy nim zostaną ustawione toalety.

Fot. B. Maziarz

 

 

(Bartek Maziarz/ew)