Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przed ŚDM na dworcu Kraków Płaszów odbyły się ćwiczenia służb. ZOBACZ ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2016.06.28 13:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:43 )
Na dworcu Kraków Płaszów odbyły się we wtorek ćwiczenia dot. ewentualności alarmu bombowego, ataku terrorystycznego i pożaru w pociągu.

Fot. Przewozy Regionalne

Przed ŚDM ćwiczenia na dworcu Kraków Płaszów

We wtorkowych ćwiczeniach na dworcu Kraków Płaszów uczestniczyli pracownicy Przewozów Regionalnych, funkcjonariusze policji i straży pożarnej oraz ratownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

"Chcemy mieć pewność, że w razie potrzeby będziemy w stanie szybko zareagować. Bezpieczeństwo pasażerów to nasz priorytet, zwłaszcza że to my realizujemy większość przejazdów na Światowe Dni Młodzieży. Już przeszkoliliśmy 3 tys. pracowników z zagrożeń antyterrorystycznych" – powiedział rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Mikołaj Turowski.

300 tys. podróżnych dziennie przewiozą koleją w Małopolsce podczas Światowych Dni Młodzieży Przewozy Regionalne. Z okazji ŚDM od 25 lipca do 2 sierpnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy - poinformował dyrektor małopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych Andrzej Siemiński.

"Światowe Dni Młodzieży to przedsięwzięcie, z jakim nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Specjalnie na tę okazję od 25 lipca do 2 sierpnia wprowadzamy nowy rozkład jazdy, całkowicie odmienny od obowiązującego codziennie. W tym rozkładzie jazdy musimy zapewnić przejazd pielgrzymów, jak również pamiętać o mieszkańcach Małopolski, którzy będą dojeżdżać do pracy" – powiedział Siemiński.

"Dobowo będziemy uruchamiać 230 pociągów ogólnodostępnych. Oprócz tego ok. 30 składów będzie pracowało tylko na potrzeby zorganizowanych grup. Na terenie Małopolski będzie pracowało 150 elektrycznych zespołów trakcyjnych; każdy z nich ma po 80 metrów długości, każdy mieści 500 podróżnych - tak, że zdolność dobowa przewozu tego taboru to jest 300 tys. osób dzień w dzień" – podał dyrektor. Jak dodał, zakłada się, że najczęściej uczęszczane będą połączenia Katowice - Rzeszów, Oświęcim - Tarnów i od Zakopanego do Krakowa.

"Jesteśmy największym przewoźnikiem, stąd nasza odpowiedzialność w przypadku właściwego zorganizowania właściwego transportu w Małopolsce jest największa" – podkreślił Siemiński.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 naszych pociągów. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30 proc.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

 

PAP, jgk

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię