Radio Kraków

Stadion Sandecji

Biało-czarni wracają do gry w Nowym Sączu

Komisja Licencyjna PZPN pozytywnie zaopiniowała wniosek o dopuszczenie murawy stadionu Sandecji do rozgrywek Fortuna I ligi. To oznacza, że sądeczanie pozostałe cztery spotkania w bieżącym roku rozegrają u siebie.

Sądeccy kibice już niedługo będą mieć wymarzony stadion

Liczę, że sądeczanie będą z niego dumni i chciałbym, żeby coś takiego po mnie pozostało – powiedział w sobotę, 6 listopada prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel podczas prezentacji projektu stadionu Sandecji. Projekt zakłada ziszczenie marzeń kibiców sądeckiego klubu, czyli budowę obiektu na ponad osiem tysięcy miejsc. Prezydent zapowiedział, że zrobi wszystko, aby firma, która wygrała przetarg na budowę stadionu, od razu mogła zrealizować taką właśnie koncepcję. Podczas prezentacji projektu Ludomir Handzel z mównicy podziękował wszystkim, którzy wspierają go w tym przedsięwzięciu, a także zwrócił się do oponentów.

Za dwa tygodnie piłkarze Sandecji mają rozegrać pierwszy mecz na swoim nowym stadionie

Niedziela 14 listopada to najnowszy termin, w którym sądecka Sandecja ma rozegrać pierwszy mecz na swoim nowym, zbudowanym w części stadionie. W najnowszej wersji obiekt po zbudowaniu ma być przystosowany do rozgrywania spotkań ekstraklasy a trybuny mają mieścić ponad 8 tys. widzów. Na razie gotowe jest jednak tylko boisko z podgrzewaną murawą.

Nowy stadion Sandecji: więcej pytań niż odpowiedzi

Radni Nowego Sącza domagają się od prezydenta miasta szczegółowych informacji na temat budowanego nowego stadionu Sandecji. Choć obiekt powstaje, to wciąż nie wiadomo jak ma wyglądać, ilu widzów pomieszczą trybuny i ile ostatecznie będzie kosztował. Pytania zadane na ostatniej sesji rady miasta pozostały na razie bez odpowiedzi.

Przełożony mecz i pytania o stadion Sandecji

Mimo zapowiedzi i starań Sandecji Nowy Sącz nie uda się wrócić do rozgrywania meczów na własnym boisku już od tego weekendu. Budowany w Nowym Sączu etapami nowy stadion nie jest na tyle gotowy, by uzyskać konieczną zgodę PZPN na organizację rozgrywek. Zaplanowany na sobotę mecz z Miedzią Legnica trzeba było w związku z tym przenieść na niedzielę i... do Legnicy. Kiedy sądeczanie znów będą mieli okazję zagrać przed własną publicznością?

Kolejne kłopoty z budową stadionu Sandecji Nowy Sącz

  • date_range 2021-03-04
Krajowa Izba Odwoławcza wykluczyła z przetargu firmę, z którą władze Nowego Sącza były gotowe podpisać umowę na budowę stadionu Sandecji. Było to konsorcjum firm, na czele którego stał sądecki przedsiębiorca. Oferta opiewała na kwotę 53 milionów złotych. Jak informuje Krajowa Izba - wykonawca podał w Jednolitym Europejskim Dokumencie Zamówień nieprawdziwą informację.

Sześciu chętnych do budowy stadionu Sandecji

  • date_range 2020-10-07
Sześć firm zainteresowanych jest budową nowego stadionu Sandecji Nowy Sącz. W środę otwarto oferty zgłoszone w przetargu na to zadanie. Stadion ma powstać w trybie zaprojektuj i wybuduj. Cena zaproponowana w jednej z ofert, złożonej przez firmę z okolic Nowego Sącza, mieści się w budżecie zaplanowanym przez miasto – poinformował w rozmowie z Radiem Kraków, wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek.

W tym roku powinna ruszyć budowa stadionu Sandecji

  • date_range 2020-02-06
Sądeccy radni zgodzili się na ostatniej sesji na utworzenie nowej, miejskiej spółki o nazwie Nowosądecka Infrastruktura Komunalna. NIK ma się zająć przygotowaniem budowy przy ul. Kilińskiego stadionu, parkingu oraz nowej siedziby dla urzędu miasta. Na ten cel spółka zaciągnie co najmniej 80 milionów złotych kredytu.

Kim jest tajemniczy inwestor Sandecji?

  • date_range 2019-11-07
Prezes Sandecji Nowy Sącz nie potwierdza, ani nie zaprzecza informacjom, jakie pojawiły się w jednej z sądeckich gazet, że niemiecka firma jest zainteresowana zakupem pełnego pakietu akcji klubu. Z doniesień gazety wynika, że przedsiębiorca z Berlina oglądał ostatni mecz biało-czarnych i dopytywał m.in. o koszty funkcjonowania klubu. Z kolejnych nieoficjalnych informacji wynika, że zakupem akcji drużyny zainteresowani byli biznesmeni z Ukrainy.

PZPN przyznał Sandecji licencję na rozgrywanie meczów na stadionie przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu

  • date_range 2018-07-14
Kibice Sandecji w Nowym Sączu będą mogli oglądać mecze domowe swojej ukochanej drużyny. Polski Związek Piłki Nożnej zgodził się, by na stadionie przy ulicy Kilińskiego rozgrywano mecze I ligi.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię