W piątek upłynął termin składania ofert na dokończenie stadionu. Miasto dopiero późnym wieczorem opublikowało informację w tej sprawie. Jak się okazało tylko jedna firma z Krakowa gotowa jest podjąć się tego zdania, ale koszt prac wycenia na 83 i pół mln zł. Tymczasem realizująca inwestycję spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna podała również wczoraj, że zaplanowany na ten cel budżet to zaledwie 30 mln 800 tys zł.

Cena to nie jedyny problem, jaki wpłynie na dokończenie budowy. W trakcie przetargu, odpowiadając na pytania ewentualnych oferentów, spółka NIK ujawniła wyniki ekspertyz technicznych tego, co już zostało zbudowane. Na liście zastrzeżeń są m.in. osiadanie jednej z trybun i związane z tym pęknięcia konstrukcji i wątpliwości wiązane z jakością zbrojenia konstrukcji. Spółka przyznaje też, że kwestia praw autorskich do projektu i dokumentacji inwestycji nie jest rozstrzygnięta.

Dodajmy, że według informacji podanych przez władze Nowego Sącza, stadion miejski, na którym mecze ma rozgrywać Sandecji, wykonany jest już w ponad 80 proc. Za dotychczasowe prace miasto zapłaciło ponad 50 mln zł.

Budowa stadionu Sandecji rozpoczęła się wiosną 2021 roku. Stadion ma liczyć ponad 8 tysięcy miejsc.