Główne punkty planu Marka Niedźwiedzia to: klub, jako nowoczesna firma, finansowanie z różnych źródeł i odciążenie miejskiego budżetu, ale przede wszystkim sukces sportowy.

- To nie jest projekt na rok. Moim celem jest pierwsza liga. To, co pożnie, to jest bardziej sfera marzeń. Pierwsza liga i stworzenie zdrowych struktur: dywersyfikacja przychodów, media itp. To się, myślę, uda osiągnąć od 2 do 3 lat, a wtedy pomyślimy, co dalej - mówił Marek Niedźwiedź podczas otwartego, internetowego spotkania.

Według jego zapewnień rozmowy z miastem o przejęciu Sandecji cały czas trwają. Z informacji przekazywanych przez miasto ma wynikać, że zainteresowanych Sandecją jest więcej. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy i na jakich zasadach prywatny inwestor przejmie akcje klubu. Na nasze pytania w tej sprawie, wysłane w ostatni poniedziałek Urząd Miasta do dziś nie odpowiedział.

Stadion Sandecji znacznie droższy, niż zakładano

Według szacunków miasta obiekt jest gotowy w ok. 85 proc. Podczas briefingu zorganizowanego na placu budowy stadionu, wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek przyznał, że inwestycja znacznie droższa niż pierwotnie zakładano.

Pieniądze mają pochodzić w całości z zaciągniętego przez miasto kredytu inwestycyjnego w kwocie 140 mln zł. Z tej samej puli miasto zamierza sfinansować budowę nowego urzędu miasta. W tym przypadku koszty szacowane są na 40 do 60 mln zł.  

Spadek do niższej ligi rozgrywkowej wisiał nad Sandecją od początku tego sezonu

ie pomogła ani zmiana trenera, ani nawet prezesa klubu. Porażka z Polonią tylko przypieczętowała ten scenariusz. Na horyzoncie pojawia się jednak problem związany z przepisami PZPN i brakiem własnego stadionu. Ten budowany w Nowym Sączu nadal nie jest gotowy do organizacji zawodów.

- Zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym można grać trzy sezony poza swoim miejscem. Słyszałem ostatnio, że ma być postawione miasteczko kontenerowe, gdzie zawodnicy i sędziowie będą mogli bywać w czasie meczu i że mecze będą rozgrywane na Sandecji,  ale bez udziału publiczności - mówi sądecki dziennikarz sportowy Jerzy Cebula.
Budowa stadionu Sandecji rozpoczęła się wiosną 2021 roku. Stadion ma liczyć ponad 8 tysięcy miejsc.