Radio Kraków

Słuchowiska Radia Kraków

"Kontrabasista" w Radiu Kraków

  • date_range 2015-02-11
30 lat od premiery na scenie Piwnicy Starego Teatru przy ul. Sławkowskiej, Jerzy Stuhr zagrał tekst Patricka Suskinda w tłumaczeniu Barbary Woźniak przed największą, bo radiową publicznością.

"Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza

  • date_range 2014-12-17
Literackie arcydzieło w mistrzowskiej interpretacji Anny Polony. "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. 26 grudnia na antenie Radia Kraków po raz kolejny posłuchamy niezwykłego słuchowiska.

Anioł w supermarkecie

  • date_range 2014-11-12
Rodzina Peszków: Jan, Maria i Błażej oraz Marian Dziędziel i Jerzy Stuhr debiutujący w zupełnie nowej dla siebie roli... głosu w supermarkecie.

Hejt radio. Posłuchaj w całości

  • date_range 2014-10-06
Dosadny, czasem brutalny język polskiego internetu i jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserek teatralnych Maja Kleczewska. Premiera słuchowiska odbyła się 7.10 na antenie Radia Kraków i na Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych. Słuchowisko dostępne w całości na kanale Radia Kraków na YouTube. Tylko dla osób pełnoletnich.

"Wesele"

  • date_range 2014-09-25
Radiowa wersja "Wesela" zrealizowana przez Andrzeja Seweryna. To najważniejsze wydarzenie w 85-letniej historii Radia Kraków!

Tradycyjnie w Wigilię - "Ich czworo"

  • date_range 2014-09-25
Telewizja ma Kevina, a Radio Kraków - "Ich czworo". Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Figura, Tomasz Kot w rolach głównych a także Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Ewa Worytkiewicz, Andrzej Franczyk i Marta Mazurek. Taka obsada gwarantuje wspaniałe słuchowisko. Zapraszamy w Wigilię o 21.00

"Dumanowski"

  • date_range 2014-09-25
Premiera słuchowiska odbyła się na antenie 11 listopada 2012 roku. Słuchowisko "Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii" rozpoczęło się na antenie hejnałem granym inaczej. Kolejne odsłony opowiadały inne wątki z odnalezionej biografii bohatera. Autorzy słuchowiska wykorzystali różnorodne formy radiowe - wywiady, relacje na żywo, łączenia telefoniczne, nagrania dźwiękowe, reklamy i oczywiście muzykę.

"Nienawidzę" Koterskiego z nominacją do "radiowych Oscarów"

  • date_range 2014-09-21
„Nienawidzę” - przejmujący tekst, tworzona na żywo muzyka i znakomity aktor w kilku rolach. „Nienawidzę” - w premierowym słuchowisku Radia Kraków usłyszeliśmy Krzysztofa Globisza, który fenomenalnie zinterpretował ciągle aktualną prozę Marka Koterskiego. Słuchowisko zostało zakwalifikowane do festiwalu Prix Italia 2015 w kategorii "słuchowisko". Spektakl jest jednym z dwóch polskich słuchowisk, które Zespół ds. Międzynarodowych Konkursów Radiowych zakwalifikował do tegorocznej edycji Prix Italia - jednego z najważniejszych tego typu konkursów na świecie.

"Nietoty" Jana Klaty

  • date_range 2014-09-21
„Nietoty” to kolejne słuchowisko Radia Kraków. Opowiada zapomnianą historię nazywaną „Hańbą Podhala”.

Lord Kantor

  • date_range 2014-09-20
Jan Peszek jako komputer pokładowy Michel Commodore, Wiktor Loga Skarczewski jako pilot statku kosmicznego John 102 – razem przemierzają galaktykę stawiając czoła kosmicznym niebezpieczeństwom. Powtórka słuchowiska 11.12.2015 r. o 22.15. Następnie przypomnimy fragmenty książki Krystyny Czerni „Tadeusz Kantor. Spacer po linie”.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię