Radio Kraków

Ryszard Wilk

Ryszard Wilk kandydatem na prezydenta Nowego Sącza

Jest trzeci kandydat na prezydenta Nowego Sącza. W sobotę swój start wyborach samorządowych ogłosił sądecki poseł Konfederacji Ryszard Wilk. Podczas konferencji prasowej nie zdradził jeszcze programu, ale zaznaczył, że w nowosądeckim ratusza konieczne są duże zmiany. - Utworzyliśmy wspólny komitet z Bezpartyjnymi Samorządowcami i wystawimy też kandydatów do rady miasta – podkreślił Ryszard Wilk.

Ryszard Wilk: Będzie kandydat na prezydenta Nowego Sącza z ramienia Konfederacji

- Będzie kandydat na prezydenta Nowego Sącza z ramienia Konfederacji - powiedział w porannej rozmowie Radia Kraków nowosądecki poseł Konfederacji, Ryszard Wilk. Konfederacja zarejestrowała swój komitet wyborczy na 5 minut przed upływem terminu. "Jeżeli chodzi o kandydata, to na razie nie ujawniamy, kto nim będzie, ale w tym tygodniu powinniśmy już go przedstawić" - mówił w Radiu Kraków poseł Ryszard Wilk.

Sejm: Ryszard Wilk

Apetyt Konfederacji w Nowym Sączu - dwa mandaty sejmowe

Nawet dwa mandaty sejmowe mogą zdobyć w najbliższych wyborach kandydaci Konfederacji w okręgu nowosądeckim. Tak wynika z ostatnich sondaży i analiz ekspertów. Jeśli te prognozy się sprawdzą, wówczas Konfederacja stanie się drugą siłą polityczną na Sądecczyźnie, licząc posiadaniem mandatów sejmowych. Pierwsze miejsce zachowuje PiS, który może jednak stracić dwa z ośmiu posiadanych dziś mandatów. Sądeckie struktury Konfederacji jako pierwsze ogłosiły czołówkę swojej listy w jesiennych wyborach. Z miejsca pierwszego wystartuje Ryszard Wilk, na miejscu drugim i trzecim znaleźli się Grzegorz Szarek i Nadzieja Jaskółka. W kampanii sądeccy kandydaci Konfederacji mają się skupiać na kwestiach gospodarczych. Rosnące poparcie dla tej formacji sprawia, że jej sądeckie struktury rozważają też zgłoszenie swoich kandydatów w przyszłorocznych wyborach samorządowych - przyznaje Ryszard Wilk. - Mamy takie plany, żeby też zainteresować się tymi wyborami i wprowadzić tam swoich ludzi - mówi R. Wilk. - W samorządach też pojawiają się różne sprawy związane z podatkami obciążeniem lub odciążeniem firm, więc myślę, że samorządy są również warte uwagi, żeby tam wprowadzić ludzi, którzy są związani z Konfederacją. Posłuchaj rozmowy Sławomira Wrony z liderem listy Konfederacji w okręgu Nowosądeckim, Ryszardem Wilkiem.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię