Radio Kraków

ROK LEMA w Radiu Kraków

W Roku Lema intrygująca powieść z gatunku science fiction

Słuchamy fragmentów "Płomienia" Magdaleny Salik (Powergraph).

Słuchowiska „Pilotka Pirx” i „Włamanie do przeszłości”

Nowa płyta i kolekcjonerskie plakaty na finisz Roku Lema w Radiu Kraków!

Przed nami kolejna odsłona "Roku Lema w Radiu Kraków"

Rozpoczęliśmy nagrania słuchowiska dla młodzieży wg lemowskich "Opowieści o pilocie Pirxie".

Ruszyły nagrania do nowego słuchowiska RK inspirowanego "Opowieściami o Pilocie Pirxie"

15 lat temu zmarł Stanisław Lem - pisarz, futurolog, filozof, patron roku 2021

  • date_range 2021-03-27
15 lat temu zmarł Stanisław Lem - pisarz, futurolog, filozof, poruszający w swojej twórczości kwestie natury człowieka i jego miejsca we wszechświecie. Był najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem. Jego nazwiskiem nazwano planetoidę 3836 Lem. Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema.

Z radiowej biblioteki: Słuchowisko "Dziennik gwiazdowy" Stanisława Lema

  • date_range 2021-03-22
Marzec w Radiu Kraków to pierwszy miesiąc obchodów Roku Stanisława Lema. Ostatnim akcentem jest przypomnienie archiwalnego słuchowiska z 1966 roku. "Dziennik gwiazdowy" to słuchowisko według opowiadania Lema "Podróż Ijona Tichego na Enteropię". Jednym z autorów słuchowiska jest Józef Grotowski, reżyser, który dokonał również adaptacji tekstu.

Z radiowej biblioteki: Czarne i białe

  • date_range 2021-03-13
W radiowej bibliotece jedno z opowiadań z tomu Ogród ciemności i inne opowiadania Stanisława Lema. Opowiadania Stanisława Lema w subiektywnym wyborze Tomasza Lema, syna pisarza

ROK LEMA w Radiu Kraków

  • date_range 2021-02-28
W setną rocznicę urodzin pisarza przygotowano kilkadziesiąt wydarzeń i projektów artystycznych w Krakowie, Polsce i na świecie. To m.in. festiwale, kongresy, debaty, koncerty, wznowienia dzieł i premiery nowych książek poświęconych biografii i twórczości Lema. W obchody Roku Lema 2021 włącza się również Radio Kraków.

ROK LEMA 2021

  • date_range 2021-02-25
„Widziałem przyszłość” - to motto Roku Lema 2021. Kongres futurologiczny, debaty, spotkania autorskie, premiery nowych książek, warsztaty edukacyjne, koncerty, festiwale muzyczne i taneczne i wiele innych wydarzeń zaplanowano na Rok Stanisława Lema 2021. We wrześniu przypada setna rocznica urodzin, najczęściej tłumaczonego na języki obce, polskiego pisarza. Z Szymonem Kloską- kuratorem Roku Lema 2021 rozmawia Katarzyna Fortuna.

„Widziałem przyszłość” – hasłem obchodów Roku Lema 2021

  • date_range 2021-02-25
„Widziałem przyszłość” (I’ve seen the future) – pod takim hasłem odbędą się krakowskie obchody Roku Lema 2021. W programie znalazły się dziesiątki wydarzeń artystycznych. Główne punkty jubileuszu zaplanowano na połowę września.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię