Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Konsul Ukrainy w Krakowie: Wciąż potrzebne jest wsparcie, zarówno militarne, jak i humanitarne

Ukrainie wciąż potrzebne jest wsparcie, zarówno militarne, jak i humanitarne - podkreśla konsul generalny Ukrainy w Krakowie. Wiaczeslaw Wojnarowski, nie kryjąc wdzięczności za dotychczasową pomoc, podkreśla, że bez jej kontynuacji Ukrainie ciężko będzie stawić czoła rosyjskiemu agresorowi.

Fundacja Bratnia Dusza organizuje świąteczną zbiórkę dla Polaków w Ukrainie

Chcą zorganizować dla Polaków w Ukrainie Wielkanoc. Sądecka Fundacja Bratnia Dusza ruszyła z kolejną zbiórką. Potrzebne są produkty, dzięki którym będzie można przygotować świąteczne potrawy oraz paczki.

Co Ukraińcy mogą zrobić dla Krakowa?

Co Ukraińcy mogą zrobić dla Krakowa? Takie hasło będzie towarzyszyć cyklowi spotkań w Centrum Obywatelskim Reymonta 20. Organizatorzy chcą wykorzystać aktywnych Ukraińców do podejmowania inicjatyw społecznych na rzecz obywateli Polski i Ukrainy. Z Katarzyną Mroczek z Centrum Obywatelskiego i Kyrylem Shkirenko, liderem grupy Step By Step z Krakowskiego Centrum Wolontariatu, rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Konwój humanitarny, który wyjechał z Radłowa dotarł już na Ukrainę

Wśród aut, które wspomagać będą walczących Ukraińców, jest ambulans przekazany Fundacji Moc Przyszłości przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu. Będzie służyć w szpitalu w Charkowie. Było to "pospolite ruszenie dobrych serc".

Karetka pogotowia, przekazana przez szpital w Nowym Targu, pojechała do Charkowa

W środę po południu na Ukrainę wyjechała karetka, przekazana przez szpital w Nowym Targu, w zastępstwie podpalonego ambulansu, który miał trafić do Charkowa.

Szpital w Nowym Targu przekaże Ukrainie karetkę. Zastąpi spalony ambulans

Szpital w Nowym Targu przekaże na Ukrainę karetkę, w miejsce ambulansu, który miał tam trafić w sobotę, ale spłonął w pożarze. Doszło do niego w piątek wieczorem w Radłowie w powiecie tarnowskim, gdzie ze Śląska dojechał na postój konwój 6 karetek i 4 samochodów. Niestety wskutek pożaru 1 karetka została zniszczona, a trzy pojazdy uszkodzone. Dlatego konwój humanitarny ostatecznie dotarł na Ukrainę w niepełnym wymiarze. Dzięki instytucjom oraz ludziom dobrej woli ma zostać uzupełniony.

Dziewięć psów szkolonych do szukania min jedzie na Ukrainę

Dziewięć psów szkolonych do szukania min zostało w piątek w Nowym Sączu przekazanych ukraińskim siłom zbrojnym. Czworonogi zostały wyszkolone w Belgii w ramach projektu Dyrekcji Generalnej do spraw Migracji i Spraw Wewnętrznych Komisji Europejskiej.

Od marca obowiązują nowe zasady pomocy uchodźcom z Ukrainy

Chodzi o osoby, które mieszkają w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania. Pobyt w takich placówkach po 120 dniach od przekroczenia polskiej granicy nie będzie już bezpłatny, a przynajmniej nie dla wszystkich. Zmiana ma motywować uchodźców do podjęcia pracy.

W polskich szkołach i przedszkolach jest niemal 188 tysięcy dzieci i młodzieży z Ukrainy

W polskich szkołach i przedszkolach jest niemal 188 tysięcy dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po agresji rosyjskiej na ich kraj. Najwięcej uczy się w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Tak wynika z danych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wielu uchodźców z Ukrainy pozostało pod Tatrami

Na Podhalu jeszcze przed kryzysem uchodźczym mieszkało sporo Ukraińców zatrudnionych w branży turystycznej, a po wybuchu wojny pod Tatry dotarła fala uchodźców. Po roku od wybuchu wojny nawet kilkanaście procent z nich pozostało tutaj.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię