Radio Kraków

Pogromcy Bazgrołów

Pikseloza. Nowy sposób Pogromców Bazgrołów na walkę ze ściennymi bohomazami

  • date_range 2017-04-27
Na co dzień walczą ze szpecącymi napisami na murach, teraz chcą, aby zniknęły one również z mediów! Krakowscy Pogromcy Bazgrołów apelują do dziennikarzy, aby w swoich publikacjach w prasie, telewizji i internecie zamazywali wulgarne i nieestetyczne napisy.

Pogromcy Bazgrołów testują środki, dzięki którym można usunąć z muru nielegalne graffiti

  • date_range 2016-07-05
Krakowscy "Pogromcy Bazgrołów" nie tylko sami likwidują nielegalne grafitti, ale też... testują produkty, które służą do ich usuwania. To ważne choćby dla tych, którzy samodzielnie chcą pozbyć się szpetnych napisów, na przykład z własnych budynków. Pierwszemu testowi poddali jeden z takich środków, który miał za zadanie zlikwidować napis wykonany srebrnym sprayem. Jaki był efekt?

Pogromcy Bazgrołów chcą, by do ich akcji przyłączyli się najbardziej znani kibice Cracovii i Wisły

  • date_range 2016-06-09
Mur na ulicy Tynieckiej w okolicy Muzeum Jana Pawła II wciąż szpecą bazgroły. Jego właścicielką jest starsza pani, której nie stać na remont elewacji. Apel Pogromców Bazgrołów do kibiców Cracovii i Wisły Kraków o sfinansowanie remontu nie doczekał się odpowiedzi. Dlatego teraz pogromcy zmieniają adresatów swojej prośby.

Nieznani sprawcy zniszczyli przejście podziemne przy ul. Katowickiej: "Pogromcy bazgrołów, h... wam w d..."

  • date_range 2016-03-08
Policja i straż miejska szukają sprawców dewastacji przejścia podziemnego pod torami kolejowymi przy ul. Katowickiej w Krakowie. Całkowicie oszpecili nowo wybudowane przejście i dodatkowo... obrazili też Pogromców Bazgrołów. Wielkimi literami nanieśli wulgarne hasła skierowane do grupy aktywistów, która walczy z pseudograffiti w Krakowie.

Surowsze kary dla pseudograficiarzy? Pogromcy Bazgrołów tym razem piszą list do ministra sprawiedliwości

  • date_range 2016-02-29
Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle - pytają krakowscy Pogromcy Bazgrołów i piszą list do ministra sprawiedliwości. W nim aktywiści domagają się, by surowiej karać ulicznych pseudograficiarzy, podwyższyć dla nich karę finansową z 500 złotych na 10 tysięcy i obniżyć podatek od nieruchomości dla tych właścicieli, którzy na bieżąco usuwają nielegalne napisy.

W walce z bazgrołami i pełnym nienawiści graffiti pomoże tylko zmiana w prawie

  • date_range 2015-11-23
Waldemar Domański - czołowy pogromca krakowskich bazgrołów - zapowiada mocne uderzenie w napisy szpecące mury. W specjalnym liście w "Gazecie Wyborczej" apeluje, by w Krakowie powołać specjalny zespół do walki z bazgrołami, podobny do tego, który zajmuje się walką ze smogiem.

Budynek przy ul. Lubelskiej 28 zwycięzcą I edycji Front Malina

  • date_range 2015-07-31
Znamy już wyniki pierwszej edycji Front Maliny, czyli plebiscytu na najbardziej pobazgraną kamienicę w Krakowie. W głosowaniu internautów - zwyciężył budynek przy ulicy Lubelskiej 28 na krakowskiej Krowodrzy.

Tylko do piątku można głosować na Front Malinę

  • date_range 2015-07-29
Być może ten plebiscyt pomoże w walce z bazgrołami w stolicy Małopolski. Do piątku 31 lipca na stronie internetowej Krakowa można głosować na najbardziej oszpecony budynek w mieście. W pierwszej odsłonie Front Maliny nominowanych jest sześć budynków a wszystkie w okolicy siedziby Radia Kraków, na ulicach: Wrocławskiej, Grottgera, czy Śląskiej.

Pogromcy zamalowali bazgroły a wandale "poprawili"

  • date_range 2015-05-07
Wandale zdewastowali murale, elewacje altan śmietnikowych i kiosków, które stworzyli Pogromcy Bazgrołów. Miejscy aktywiści 2 tygodnie temu postanowili zamalować zniszczone altany śmietnikowe przy ul. Mackiewicza. Niestety mieszkańcy nie cieszyli się długo nową elewacją. Chuligani na odnowionych ścianach namalowali swastyki i wulgarne napisy.

Walka z nielegalnymi graffiti na murach krakowskich budynków rozpoczęta

  • date_range 2015-04-14
Pogromcy Bazgrołów - czyli zespół do walki z nielegalnymi malowidłami - przeprowadził inwentaryzację w centrum miasta. Na pierwszy ogień poszły bohomazy na kamienicach od Radia Kraków do Nowego Kleparza. Tylko na tym odcinku wytypowano do likwidacji kilkadziesiąt nielegalnych graffiti.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię