Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pogromcy Bazgrołów testują środki, dzięki którym można usunąć z muru nielegalne graffiti

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2016.07.05 11:37 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:43 )
Krakowscy "Pogromcy Bazgrołów" nie tylko sami likwidują nielegalne grafitti, ale też... testują produkty, które służą do ich usuwania. To ważne choćby dla tych, którzy samodzielnie chcą pozbyć się szpetnych napisów, na przykład z własnych budynków. Pierwszemu testowi poddali jeden z takich środków, który miał za zadanie zlikwidować napis wykonany srebrnym sprayem. Jaki był efekt?

Fot. Katarzyna Maciejczyk

"Środek, który testowaliśmy, pokonuje farbę, ale gdy użyje się go w sporej ilości. Pachnie acetonem, czyli działa jak zmywacza do paznokci, ale w spreju" - mówią Radiu Kraków Waldemar Domański, lider "Pogromców" i Elżbieta Wyszyńska z biura miejskiego konserwatora zabytków.

Testowany środek ostatecznie nie poradził sobie z porowatą strukturą muru, poza tym rozpuszczał nie tylko graffiti, ale też farbę, którą była pomalowana elewacja. To oznacza, że nie każdy środek nadaje się do usuwania napisów. Zanim się czegoś użyje - lepiej skonsultować się ze specjalistami. 

 

(Katarzyna Maciejczyk/ew)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię