Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Maciek Werk gościem programu #misjapolskamuzyka

  • Muzyka
  • date_range Piątek, 2021.01.22 07:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:55 )
Maciek Werk będzie moim gościem w programie #misjapolskamuzyka - dziś po 12.00. Zaprasza Tomek Buszewski

fot: Ernest Hug

Po 15 latach milczenia Hedone powraca z nowym albumem. „2020” ukazał się 31 grudnia, na sam koniec najdziwniejszego roku w naszym życiu.Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia oznacza to, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo jest w wypadku „2020”, bezdyskusyjnie najdojrzalszego muzycznie albumu w historii zespołu. Po tarmoszącym uszy „Werk”, kontrastowym „SancTVarium” i zespołowym „Playboyu” przyszedł czas na dwanaście zwartych utworów, układających się w spójną opowieść o mijających dwunastu miesiącach, a przede wszystkim emocjach i myślach, które były aktualne w roku 2020, jak i będą aktualne w przyszłości.

Mimo różnorodnych stylistyk i pomysłów, całość materiału – nagrywanego m.in. w łódzkim studiu Tonn czy w The Church Recording Studio w Pittsburgu – jest spójną brzmieniowo całością. Słychać, że to po prostu Maciej Werk i jego wrażliwość. W nagraniach wspomogli go gitarzysta Tomasz „Mechu” Wojciechowski, znany z Blitzkrieg czy Jezabel Jazz, a także zadomowiony już w Hedone od czasów albumu „Playboy” perkusista Łukasz Klaus. Na płycie pojawia się także cała plejada gości – w warstwie instrumentalnej „2020” wsparli m.in. pianista Kuba Sokołowski, grający na syntezatorach Michał Jeziorski (Ptah, Spika) i Maciej Polak (Pin Park) czy legenda polskiej gitary basowej – Wojciech Pilichowski.

Nie zabrakło także gościnnych wokalistów – pamiętana z Firebirds Joanna Prykowska po raz kolejny pojawia się na płycie Hedone, K-Essence ozdabia przebojowy „Discommunicate”, a Paweł „Guma” Gumola (Moskwa) przypomina we „Wstydzie”, że punk’s not dead.Płytę poprzedzał singiel „What Dickens Says About Loneliness”, wydany w formie 12” winyla i CD (premiera 20 listopada 2020 r.), do którego powstał teledysk w reżyserii Wojtka Bryndela.

Ponadto Wojtek Brydel wyreżyserował film pt. ROZKOSZ - nieśmiało przypominamy, że Radio Kraków zagrało (dosłownie) w tym obrazie ważną rolę.
Oglądajcie!


 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię