Radio Kraków

murale

Rodzinny mural na kamienicy w Nowym Sączu

W nietypowy sposób postanowili uczcić pamięć swoich przodków. Właściciele kamienicy u zbiegu ulic Grodzkiej i Sienkiewicza w Nowym Sączu, odnawiając budynek zlecili wykonanie na jednej ze ścian rodzinnego muralu. Na szczycie znajdują się portrety osób, które na przełomie XIX i XX wieku budowały kamienicę. Poniżej przedstawiono ważne dla miasta i kraju postaci m.in. pilota Dywizjonu 303 kapitana Jerzego Iszkowskiego, który urodził się w tym domu.

Nowy Sącz. Mural na kamienicy przy ulicy Grodzkiej

W centrum Krakowa powstał mural oczyszczający powietrze

W centrum Krakowa, na rogu ulic Pawiej i Kurnik powstał mural, który ma oczyszczać powietrze. Jest on efektem kampanii „IT Heroes” prowadzonej przez firmę No Fluff Jobs. Ściana kamienicy pokryta jest antysmogową powłoką, której zadaniem jest oczyszczanie zanieczyszczeń z powietrza przez najbliższe dwa miesiące.

Mural na rondzie Mogilskim w nowej wersji

Kontrowersyjny mural w Nowym Sączu - policja sprawdza, czy doszło do przestępstwa

Policja wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie muralu z wizerunkiem Adolfa Hitlera, który pojawił się na jednej ze ścian pod wiaduktem na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. Jego autorem jest znany sądecki artysta Mgr Mors, który od lat w tym miejscu maluje graffiti. Do tej pory nie wzbudzało ono jednak takich kontrowersji. Mural przedstawiający zbrodniarza wojennego z dopiskiem "Adolf Hitler prosi o modlitwę", już po 20. minutach został zamalowany przez nieznaną osobę.

W Gorlicach powstaną owadzie murale

Gorlice chcą się ozdobić muralami. Dosyć jednak niezwykłymi, bo... owadzimi. Na razie rozpoczęło się poszukiwanie wyeksponowanych ścian, na których mogłyby powstać.

W Chrzanowie powstał mural oczyszczający powietrze

Malowidło zdobi ścianę kamienicy w centrum miasta. Wykonano je ze specjalnych farb fotokatalitycznych. Zawarty w nich dwutlenek tytanu przyciąga i neutralizuje smog na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w procesie fotosyntezy zachodzącym w roślinach.

Najnowszy mural Mgr. Morsa stał się słynny na cały kraj

Najnowsza praca sądeckiego artysty Mgr. Morsa w kilka godzin doczekała się miana najsłynniejszego dziś muralu w Polsce. Na ścianie pod wiaduktem przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu artysta namalował portret Jarosława Kaczyńskiego z bukietem czerwonych róż, a obok umieścił napis "Miłujcie się tak, jak ja was umiłowałem". Artysta nie chce tłumaczyć przesłania swojej pracy, zachęca jedynie, by nie rozumieć jej dosłownie.

Miasto Oświęcim rozstrzygnęło konkurs na projekt muralu o tematyce pokojowej

Malowidło powstanie na ogrodzeniu nowego Parku Pokoju. Konkurs skierowany był do studentów i absolwentów uczelni plastycznych oraz artystów tworzących murale.

Malowanie murali w ramach projektu "Cichy Memoriał"

  • date_range 2021-05-20
Fot. Damian Radziak

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię