Radio Kraków

Letnia Scena 2023

Energetyczne zakończenie wakacji na „Letniej scenie Radia Kraków” - 3 września zagra Kapela Hanki Wójciak!

Hanka Wójciak, na co dzień nasza redakcyjna koleżanka, to wokalistka i pieśniarka, autorka tekstów i współautorka muzyki oraz laureatka m.in. nagród na Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckim Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. W 2022 roku Hanka Wójciak została uhonorowana nagrodą Miasta Zakopane „Siła korzeni” - przyznawaną za osiągnięcia w szerzeniu kultury i szczególną dbałość o materialne oraz niematerialne dziedzictwo kulturowe regionu tatrzańskiego, przekazywane kolejnym pokoleniom.

Sokół Orchestra z projektem „Navia” na Letniej Scenie Radia Kraków

Fuzja tradycji z nowoczesnością, muzyczne spotkanie przeszłości z teraźniejszością — Sokół Orchestra to projekt zrodzony z fascynacji muzyką Półwyspu Bałkańskiego, zwłaszcza tą wykonywaną na instrumentach dętych blaszanych. Muzycy kultywują unikalny – charakterystyczny dla Bałkanów – styl gry na tych instrumentach. Zapraszamy 27 sierpnia o godz. 17.00.

Rasm Almashan na „Letniej scenie Radia Kraków”

Zapraszamy 20 sierpnia o 17.00 na radiowy dziedziniec. Transmisja koncertu na antenie.

Zespół Lorein na „Letniej scenie Radia Kraków”

Zapraszamy 13 sierpnia o godz. 17.00 na radiowy dziedziniec.

Zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami - zespół PotOCK na Letniej scenie Radia Kraków

Cztery góralskie kobiece wokale w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu i perkusji - 30 lipca o godz. 17.00 w ramach Letniej scenie Radia Kraków prawdziwa folkowo – rockowa uczta. Ze względu na prognozy meteorologów, które zapowiadają deszcz, koncert odbędzie się w studiu S5, a nie na radiowym dziedzińcu.

Podhalański ogień przeplatany liryczną nostalgią i wirtuozerskimi popisami

Zespół FiśBanda 23 lipca na letniej scenie Radia Kraków.

Gabi Gang na „Letniej scenie Radia Kraków”

Zapraszamy 16 lipca o godz. 17.00 na radiowy dziedziniec, transmisja na antenie.

Kukurba & Słowiński Project na Letniej Scenia Radia Kraków

9 lipca na „Letniej scenie Radia Kraków” spotkają się Tomasz Kukurba i Stanisław Słowiński. Charyzmatyczny altowiolista i wokalista połączy siły i energię sceniczną z jednym z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia. Efekty tej niezwykłej współpracy będzie można podziwiać na radiowym dziedzińcu i oczywiście na antenie Radia Kraków. Początek o godz. 17.05.

AMBER & SILK/Maria Pomianowska & Mingjie Yu na Letniej Scenie Radia Kraków

2 lipca na „Letniej scenie Radia Kraków” w polsko-chińskim projekcie AMBER & SILK wystąpią dwie znakomite instrumentalistki: Maria Pomianowska i Mingjie Yu. Początek koncertu o godzinie 17.05, transmisja na antenie Radia Kraków. Koncert realizowany we współpracy ze „Stowarzyszeniem Rozstaje. U zbiegu kultur i tradycji” w ramach Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2023.

Dark Leaves na Letniej Scenie Radia Kraków

Dark Leaves na inaugurację „Letniej sceny Radia Kraków”. Zapraszamy 25 Czerwca o godz. 17.00 na radiowy dziedziniec, transmisja na antenie.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię