Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zespół Lorein na „Letniej scenie Radia Kraków”

  • Radio Kraków
  • Koncerty
  • date_range Niedziela, 2023.08.13 17:00
  • Data wydarzenia: 2023-08-13 17:00
  • money Wydarzenie biletowane
Zapraszamy 13 sierpnia o godz. 17.00 na radiowy dziedziniec.

Fot. Agness Trawczyńska

Zespół Lorein powstał w 2010 roku. Tworzą go Łukasz Lańczyk oraz Aleksander Kaczmarek, który dołączył w 2017 roku. Na koncertach duet wspomagany jest przez Marka Radzimińskiego (perkusja) oraz Szymona Przybysza (gitara basowa). W swojej karierze zagrali blisko dwieście koncertów. Oprócz własnych tras koncertowali także z Myslovitz, Happysad, Comą, czy z zespołem Muchy.

 Na swoim koncie Lerein ma cztery płyty: „Monokolor” z 2012 r., „Drzewa i planety” z 2014, „Złamania” z 2017).  „Fale”, czy „Dźwięki rozstania”, single z tych krążków, szturmem wdarły się do stacji radiowych. Lorein to  laureaci czterech Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczne Scyzoryki”, zespół zdobył  dwa „Złote Mikrofony” Radia Kielce i był finalistą 8. edycji programu Must Be The Music.

 24 marca 2023 ukazała się czwarta płyta Lorein pt. „Próba przeczekania wiatru”. Krążek promują single „Gwiezdny pył”, „Tacy mali, tytułowa „Próba przeczekania wiatru” oraz coraz bardziej doceniana przez słuchaczy „Bezmiłość”. Motywem przewodnim albumu jest pogoń za własnymi marzeniami i codzienne stawianie czoła przeciwnościom losu. Większość materiału powstała podczas sesji nagraniowych w Londynie. Utworów z najnowszej płyty będzie można posłuchać 13 sierpnia,  podczas koncertu zespołu Lorein na „Letniej scenie Radia Kraków”.

 

Lorein w social mediach:

    - Facebook: http://fb.com/loreinPL

    - YouTube: http://youtube.com/loreinofficial

    - Instagram: http://instagram.com/lorein_official

 

Zapraszamy również na  towarzyszące koncertom warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbywają się w każdą niedzielę od 16.00 do 18.00. W ramach cotygodniowych spotkań towarzyszącym koncertom "Letniej sceny" dzieci poznają kultywowane w Małopolsce przez twórców ludowych rzemiosła. 13 sierpnia bliżej poznamy zabawkarstwo i wycinkarsrwo - podczas warsztatów dzieci wykonają papierowe wiatraczki i zabawki. Liczba miejsc ograniczona, udział w warsztatach można rezerwować pod adresem: [email protected].

 

„Letnia scena Radia Kraków” -  Lorein /13 sierpnia, godz. 17.00, dziedziniec Radia Kraków.

Zespół wystąpi w składzie: Aleksander Kaczmarek – gitara / Łukasz Lańczyk - śpiew, gitara, pianino / Marek Radzimiński – perkusja / Szymon Przybysz - gitara basowa.

Koncert poprowadzi Rafał Zbrzeski.

Bezpłatne zaproszenia na antenie / do odbioru w recepcji Radia Kraków (dostępne od 7 sierpnia).

Transmisja koncertu na antenie.

 

Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków

Logo Krakow_H_rgb.jpg (78 KB)


Adres

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię