Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Energetyczne zakończenie wakacji na „Letniej scenie Radia Kraków” - 3 września zagra Kapela Hanki Wójciak!

  • Radio Kraków
  • Koncerty
  • date_range Niedziela, 2023.09.03 18:13
  • Data wydarzenia: 2023-09-03 17:00
  • money Wydarzenie biletowane
Hanka Wójciak, na co dzień nasza redakcyjna koleżanka, to wokalistka i pieśniarka, autorka tekstów i współautorka muzyki oraz laureatka m.in. nagród na Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckim Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. W 2022 roku Hanka Wójciak została uhonorowana nagrodą Miasta Zakopane „Siła korzeni” - przyznawaną za osiągnięcia w szerzeniu kultury i szczególną dbałość o materialne oraz niematerialne dziedzictwo kulturowe regionu tatrzańskiego, przekazywane kolejnym pokoleniom.

Słuchacze Radia Kraków doskonale znają jej audycję „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”. Jest też założycielką i liderką Kapeli Hanki Wójciak, grającej muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej. W kompozycjach Kapeli słychać polskie motywy ludowe, połamane rytmy, biały śpiew oraz wokalne improwizacje w rejestrze gwizdkowym. To muzyka bliska ziemi, dynamiczna, pulsująca
i taneczna, chwilami nawet trip’owa. Teksty Hanki opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy oraz słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary dodają jej piosenkom ludyczności i baśniowości.

KAPELA Hanki Wójciak wydała dwie płyty: „Znachorka” (2014) oraz „Zasłona” (2017).

O Hance:

Spontaniczna, żywiołowa, temperamentem mogąca obdarzyć kilka osób (...) Ma talent, energię, wdzięk, poczucie humoru i mocną osobowość, w której jest pragnienie wolności.

Szczerość jest cechą, która emanuje z tej góralki - tak w zachowaniu na co dzień,

jak i z jej piosenek.

Wacław Krupiński, Dziennik Polski

 

To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo-muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie - alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo.  Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach.

 

Muniek Staszczyk, T-Love

 

Jest taka jak na okładkowym zdjęciu płyty „Znachorka” - lekko uśmiechnięta, kryjąca w sobie tajemnicę. Liryczna, ale wybuchowa. Góralski temperament jest u niej tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi.

 

Piotr Metz, dziennikarz muzyczny

 

Piosenki Hanki Wójciak to niemalże doskonałe połączenie warstw, które jakże rzadko dziś idą w parze. Ciekawa barwa głosu, ogromna liryczność interpretacji, muzykalność aranżacji, a nade wszystko – niepospolita poetyckość tekstów.

 

Witold Bereś, Miesięcznik Kraków

„Letnia scena Radia Kraków” -  Kapela Hanki Wójciak.

3 września, godz. 17.00, dziedziniec Radia Kraków.

Zespół wystąpi w składzie: Hanka Wójciak - śpiew, Jacek Długosz - gitara, Jakub Piechnik - mandola, David Czernik - skrzypce, Mateusz Frankiewicz - kontrabas, Tomasz Czaderski - perkusjonalia. 
Gościem specjalnym będzie harfista Michał Zator - absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie, współpracujący m.in. z Natalią Niemen.

Koncert poprowadzi Rafał Zbrzeski.

Bezpłatne zaproszenia na antenie / do odbioru w recepcji Radia Kraków (od poniedziałku 28 sierpnia).

Transmisja koncertu na antenie.

Zapraszamy również na  towarzyszące koncertom warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbywają się w każdą niedzielę od 16.00 do 18.00. W ramach cotygodniowych warsztatów dzieci poznają kultywowane w Małopolsce przez twórców ludowych rzemiosła. 3 września bliżej poznamy  pszczelarstwo– podczas warsztatów dzieci zrobią  „eko-pszczoły”, czyli rzeźby pszczół z materiałów recyklingowych: bibuły, skrawków materiałów, kolorowych papierów. Liczba miejsc ograniczona, udział w warsztatach można rezerwować pod adresem: [email protected]l.

 

Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków

Logo Krakow_H_rgb.jpg (78 KB)


Adres

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię