Tomasz Kukurba - znany na całym świecie altowiolista i autor charakterystycznych wokaliz znanych z repertuaru zespołu Kroke - wspólnie ze Stanisławem Słowińskim, zabiorą publiczność w niezwykle barwne i różnorodne muzyczne światy, czerpiąc garściami z tradycji jazzu, rocka i muzyki świata. Na program niedzielnego koncertu złożą się przede wszystkim autorskie kompozycje liderów zespołu, ale nie zabraknie również nowych aranżacji tych już znanych. Koncert realizowany jest we współpracy ze „Stowarzyszeniem Rozstaje. U zbiegu kultur i tradycji” w ramach Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2023.

Tomasz Kukurba występował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej m.in.: Nigelem Kennedy, Anną Marią Jopek i Tomaszem Stańko. Brał udział w projektach realizowanych z Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Markiem Piekarczykiem, Joanną Słowińską, Jackiem Cyganem, Renatą Przemyk, Andrzejem Sikorowskim, zespołem BratHanki i Kapelą ze wsi Warszawa.

​Stanisław Słowiński to jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet, Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta i Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników "Jazz Forum".

W każdą wakacyjną niedzielę między 16.00 a 18.00 zapraszamy również na towarzyszące koncertom warsztaty plastyczne dla dzieci poświęcone kultywowanym w Małopolsce przez twórców ludowych rzemiosła. Podczas warsztatów 9 lipca wyruszymy w podróż w Bieszczady i Tatry, gdzie tradycją jest wytwarzanie bogatych ozdób z kolorowej bibułki. Nawiązując do tej pięknej tradycji, stworzymy ozdoby o motywie kwiatowym, wykorzystamy chusteczki higieniczne i bibułkę. Dawniej kwiaty, utrwalone w kąpieli woskowej zdobiły izby i kapliczki, nasze zabierzemy do domu i ozdobimy hol Radia Kraków. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja pod adresem mailowym: [email protected].„Letnia scena Radia Kraków” – KUKURBA & SŁOWIŃSKI PROJECT

Tomasz Kukurba - altówka, śpiew, instrumenty perkusyjne
Stanisław Słowiński - skrzypce
Franciszek Raczkowski - instrumenty klawiszowe
Szymon Frankowski - kontrabas, bass

9 lipca, godz. 17.05, dziedziniec Radia Kraków.
Koncert poprowadzi Rafał Zbrzeski.

Bezpłatne zaproszenia na antenie / do odbioru w recepcji Radia Kraków. Transmisja koncertu na antenie.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków