Radio Kraków

"Kim jesteśmy, dokąd zmierzamy"

Więcej, lepiej, bardziej, pełniej czyli Magis

  • date_range 2016-07-11
Kim jesteśmy, dokąd zmierzamy: Magis - poznajcie młodych z całego świata, którzy mogli przygotować się do ŚDM przy pomocy m.in. Ignacjańskich Eksperymentów.

Wspólnota Notre-Dame de Vie

  • date_range 2016-07-05
Wspólnota Notre-Dame de Vie czyli ludzie, którzy nie boją się tracić czasu na trwanie w ciszy. Poznajcie kolejną grupę młodych ludzi, którzy chcą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

Norymberga-Kraków - partnerstwo przed ŚDM

  • date_range 2016-06-30
"Błogosławieni miłosierni" - motto Światowego Dnia Młodzieży 2016 - przyciągnie do Krakowa również młodych Niemców. Norymberga jest miastem partnerskim Krakowa, jednocześnie jest podzielona między diecezją Bamberg i Eichstätt. Północna część miasta należy do archidiecezji Bamberg i południowej części diecezji Eichstaett. Jak napisał do Radia Kraków ks. Christoph Witczak, grupa liczy 275 pielgrzymów: 150 osób jest z diecezji Eichstätt, 125 z archidiecezji Bamberg.

Jedność w różnorodności, czyli wspólnota Chemin Neuf

  • date_range 2016-06-20
Stawiają na rozrywkę i przyjaźń, ciszę i modlitwę... Dlatego od lat uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży. Nie może ich zabraknąć również w Krakowie! Francuska wspólnota Chemin Neuf.

Ponad stu pielgrzymów przybędzie z Kraju Kwitnącej Wiśni

  • date_range 2016-06-13
Przyjadą na ŚDM, choć w Japonii w tym czasie trwa sesja egzaminacyjna... 138 osób przyjedzie do Krakowa z Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprócz młodzieży w grupie znajdzie się 20 księży, 9 sióstr i 5 księży biskupów.

Czausy na Białorusi, czyli małe jest piękne

  • date_range 2016-05-04
Zapraszamy do Czaus na Białorusi. Na Światowe Dni Młodzieży przyjedzie stamtąd mała, ale bardzo zmotywowana grupa pod kierownictwem księdza Grzegorza Książka ze Zgromadzenia Księży Pijarów.

"ŚDM są dla kazachskiej młodzieży rajem Bożych łask"

  • date_range 2016-04-25
Chcą spróbować polskich jabłek i polskiej kiełbasy - młodzież z Kazachstanu przygotowuje się na Światowe Dni Młodzieży.

Madagaskar - Kościół na końcu świata

  • date_range 2016-04-18
„Zachwycam się Kościołem na Madagaskarze, bo tam można doświadczyć ogromnej obecności Boga, który choć pozornie zapomniał o tych Biedakach, posyła im nasze ręce i serca gotowe do pomocy, aby doświadczali Jego miłości” – napisała Olga Figiel - świecka misjonarka, koordynatorka Projektu M3 (Młodzi – Misje – Madagaskar) o Kościele na Madagaskarze.

Wspólnota Shalom przygotowuje się do ŚDM

  • date_range 2016-04-08
Prawie dwa tysiące młodych ludzi z Shalom przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży. Mają mnóstwo twórczych pomysłów - wszystko po to, aby zdobyć środki na pielgrzymkę do Krakowa. Sprzedawali jajka z czekolady przed Wielkanocą, stworzyli skarbonki dla ŚDM... Chcą przeżyć intensywne doświadczenie spotkania z Bogiem. "Błogosławieni miłosierni, bo oni miłosierdzia dostąpią" - słowa przyświecające tegorocznemu spotkaniu z papieżem Franciszkiem traktują jako zaproszenie do doświadczania miłosierdzia, które rozprzestrzenia się na całym świecie.

Bilet dla braci z Limy

  • date_range 2016-03-31
Młodzież z Myślenic chce pomóc swoim rówieśnikom z innego kontynentu. Planują kupić bilet dla trzech osób, które przyjadą na Światowe Dni Młodzieży z Katarzyną Jawor - świecką misjonarką z ich parafii. Pracuje ona w w stolicy Peru i już od sześciu lat towarzyszy mieszkańcom slumsów w najbiedniejszych dzielnicach Limy. Poznajcie pielgrzymów z Peru.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię