Radio Kraków

Jerzy Fedorowicz

Senat: Jerzy Fedorowicz

Jerzy Fedorowicz: Świetnie się czuję. Złapaliśmy wiatr w żagle

- Złapaliśmy wiatr w żagle, rozmawialiśmy z ludźmi na spotkaniach, na które przyszły tłumy. To wpłynęło na moją decyzję o starcie w tegorocznych wyborach do Senatu - powiedział senator Jerzy Fedorowicz, obecny senator Koalicji Obywatelskiej, gość Radia Kraków. Odnosząc się do startu Michała Kołodziejczaka, który będzie startować z listy Koalicji, gość Radia Kraków powiedział, że rozmawiał z liderem AgroUnii. "To jest człowiek, który walczy o rolników i cieszy się, że jest na koalicyjnych listach. To trybun ludowy, młody i misyjny. W młodym wieku można robić błędy, ale nie można nikogo szkalować. Temu jestem przeciwny" - powiedział Jerzy Fedorowicz.

Jerzy Fedorowicz: Rząd nie może sprawować władzy w obszarze pandemii. To koszmarna porażka prezesa PiS

- My chcemy, żeby obowiązywały paszporty covidowe, by ludzie się testowali. To jedyna droga, żeby spadła liczba zakażeń. A przede wszystkim liczba zgonów - mówił w Radiu Kraków senator Platformy Obywatelskiej, Jerzy Fedorowicz. "Jesteśmy gotowi na każdą rozsądną propozycję, by opanować piątą falę" - dodawał. "Wczorajsza debata w Sejmie i odrzucenie tego projektu, także głosami posłów PiS, wskazuje, że rząd powinien podać się do dymisji" - mówił nasz poranny gość.

Jerzy Fedorowicz: Pakiet antyinflacyjny pomoże najuboższym. Witam to z przyjemnością

- Pakiet antyinflacyjny powinien pomóc najuboższym. Witam to z radością, że rząd o tym pomyślał. Szkoda, że dość późno - mówił senator Jerzy Fedorowicz, który był gościem porannej rozmowy Radia Kraków. Senator Koalicji Obywatelskiej zaznaczył jednak, że w Senacie była przygotowana przez Adama Szejnfelda ustawa o obniżce VAT, ale wtedy nikt nie był zainteresowany. "Teraz nie wiemy, na jak długo ta tarcza antyinflacyjna wystarczy. Potrzebne są poważniejsze środki, by inflację w przyszłości zatrzymać" - mówił senator Jerzy Fedorowicz.

Jerzy Fedorowicz: Kandydatura Lidii Staroń na RPO nie zostanie przyjęta przez Senat

- Przed nami i przed Polską bardzo poważne wyzwanie, żeby wybrać Rzecznika Praw Obywatelskich, człowieka o mocnym kręgosłupie moralnym, o wiedzy i doświadczeniu prawnym i przede wszystkim absolutnie niezależnym - powiedział senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Fedorowicz. Poranny gość Radia Kraków odniósł się do dzisiejszych wydarzeń w Senacie. Izba ma między innymi zatwierdzić kandydaturę senator niezależnej Lidii Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Sejm wybrał ją na posiedzeniu 15 czerwca. Kandydaturę zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. "Sądzę, że ta sprawa zostanie zakończona nieprzyjęciem tej propozycji" - zaznaczył na antenie Radia Kraków Fedorowicz.

Jerzy Fedorowicz: Senator Lidia Staroń nie ma wystarczających kwalifikacji na to, by być RPO

  • date_range 2021-06-02
- Nie ma wystarczających kwalifikacji, by być Rzecznikiem Praw Obywatelskich - tak o kandydaturze Lidii Staroń mówił na antenie Radia Kraków senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Fedorowicz. Niezależną senator Lidię Staroń na Rzecznika zaproponowało Prawo i Sprawiedliwość. Wspólnym kandydatem opozycji jest natomiast profesor Marcin Wiącek, zaproponowany przez PSL. "Rzecznikiem Praw Obywatelskich powinna być osoba, która ma doświadczenie nie tylko zawodowe. Jego działalność społeczna wskazuje, że jest dobrym kandydatem" - mówił senator Fedorowicz w porannej rozmowie Radia Kraków.

Jerzy Fedorowicz: Eksperci stwierdzili, że tę ustawę trzeba napisać od nowa

  • date_range 2020-01-16
- Nie będziemy wprowadzać poprawek do czegoś, co wymaga poprawy w całości - mówił na antenie Radia Kraków senator PO, Jerzy Fedorowicz. O 10:00 Senat wznowi posiedzenie i wróci do prac nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Wczoraj senatorowie debatowali na ten temat osiem godzin." Jeśli nowelizacja ustaw sądowych zostanie w pełni zrealizowana, to sądownictwo w Polsce będzie działać sprawnie i szybko" - przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Nasi eksperci stwierdzili, że ustawę trzeba napisać od nowa" - mówił senator Fedorowicz w porannej rozmowie Radia Kraków.

Jerzy Fedorowicz: Nie może być tak, że emeryci zyskają kosztem osób z niepełnosprawnością

  • date_range 2019-12-06
- Nie ma naszej zgody na to, by pieniądze na emerytury poszły z funduszu przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnością - powiedział na antenie Radia Kraków Jerzy Fedorowicz, senator PO. Przypomnijmy, senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych opowiedziała się za odrzuceniem ustawy umożliwiającej finansowanie tzw. trzynastych emerytur i rent socjalnych z Funduszu Solidarnościowego. Poranny gość Radia Kraków senator Jerzy Fedorowicz dodał, że nie można doprowadzić do sytuacji, że emeryci skorzystają kosztem grupy, która mniej uczestniczy w wyborach, czyli osób z niepełnosprawnością.

Jerzy Fedorowicz: Nikt nie będzie blokował dobrych i ciekawych ustaw

  • date_range 2019-11-13
- Nikt nie będzie blokował dobrego prawa - zapewniał na antenie Radia Kraków senator PO, Jerzy Fedorowicz. W Senacie marszałkiem został przedstawiciel opozycji - Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej. W głosowaniu pokonał dotychczasowego marszałka Stanisława Karczewskiego z PiS. "Do tej pory była szybka ścieżka legislacyjna, czasem zbyt szybka. W ten sposób nie wolno uchwalać prawa, które potem było wielokrotnie poprawiane" - mówił senator Fedorowicz w porannej rozmowie Radia Kraków.

Jerzy Fedorowicz: "Jako szef PO, Grzegorz Schetyna zachowywał się bardzo profesjonalnie"

  • date_range 2019-10-28
- Jako szef PO Grzegorza Schetyna zachowywał się bardzo profesjonalnie w trakcie kampanii. Decyzja o tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska wchodzi do gry jako kandydatka na premiera, zapadała jednak zbyt późno" - mówił poranny gość Radia Kraków, senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Fedorowicz.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię