Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Intensywne opady deszczu w Małopolsce; strażacy interweniowali 45 razy

W związku z intensywnymi opadami deszczu w całej Małopolsce strażacy we wtorek interweniowali przy usuwaniu wody z zalanych podwórek i piwnic oraz udrażniali przepusty. Wylewająca się z rowów deszczówka utrudniała przejazd na niektórych drogach lokalnych.

Jak przekazał PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej Hubert Ciepły, od rana do tej pory strażacy interweniowali 45 razy w całym województwie, ale najwięcej zgłoszeń mieli w powiatach krakowskim, olkuskim, miechowskim.

"Najwięcej pracy dostarczają zatkane przepusty, przez które woda zbiera się w rowach i wylewa na lokalne drogi, a także zalewa podwórka i dostaje się do piwnic czy budynków gospodarczych" - wyjaśnił Ciepły.

Strażacy zajmują się przede wszystkim odpompowywaniem wody piwnic i budynków gospodarczych. Nie ma osób poszkodowanych, ani zablokowanych dróg; na niektórych drogach lokalnych mogą występować czasowe utrudnienia związane z powstałymi rozlewiskami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami, które obowiązuje we wtorek w całej Małopolsce do południa, a w powiatach w północno-wschodniej i wschodniej części regionu do godz. 15.

W całym regionie występują i nadal są prognozowane opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię