|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowscy radni pokłócili się z prezydentem o sesję w trakcie wakacji

Burza na nadzwyczajnej sesji tarnowskiej rady miasta. Radni zarzucają prezydentowi fortel, by nakłonić ich do przerwania urlopu. – To skrajna nieodpowiedzialność – mówią. - Inwestorzy nie mają wakacji – ripostuje prezydent

Posłuchaj prezydenta Romana Ciepieli i radnego Jacka Łabno

fot. Paweł Topolski

Radni uważają, że podstawą zwołania sesji nadzwyczajnej wcale nie była pilna potrzeba zmian budżetowych, ale kwestie kontrowersyjnych planów zagospodarowania przestrzennego. Chodzić ma między innymi o teren dawnego Owintaru czy osiedla Rzędzin, przez które ma przebiegać oprotestowana wschodnia obwodnica Tarnowa. Wiążących decyzji w tej sprawie wciąż nie ma. Prezydent podkreślał, że zależało mu również na rozpoczęciu procedury planistycznej dla okolic ulicy Spokojnej i Piaskowej, którymi są zainteresowani inwestorzy.

Ale zdaniem radnych i ta sprawa może poczekać. Dlatego ogłosili przerwę w sesji do 29 sierpnia.- Jest parę pytań. Mamy tutaj siedzieć dwa dni? Nie jestem przeciwnikiem tych uchwał. Chcę tylko, aby pewne procesy przebiegały prawidłowo. Procedura planistyczna w stosunku do tych terenów była przeze mnie proponowana prezydentowi przynajmniej przez półtora roku. Teraz nagle w połowie wakacji prezydent uznał, że moje pomysły są dobre i zaproponował to w połowie wakacji. Procedura planistyczna trwa około roku. Nic się nie stanie jeżeli się rozpocznie 1 czy 2 września - przekonuje radny Jacek Łabno.

- Jak to nie ma pilnej potrzeby? - odpowiada prezydent Roman Ciepiela - Inwestorzy przyjeżdżają do miasta. Pytają się, gdzie mogą planować swoje inwestycje. A radni notorycznie odmawiają dyskusji uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego. Wszyscy patrzą na Kraków i na Rzeszów, jak się rozwijają. Proszę zwrócić uwagę, że w Krakowie połowa terytorium miasta ma uchwalone plany. Radni ogłosili przerwę i rozumiem, że wracają na wakacje. Chcę powiedzieć, że inwestorzy nie mają wakacji. Są aktywni i chcą, żeby miasto się określiło, czy chce nowych miejsc pracy i inwestycji czy nie. Mamy zasznurowane usta, bo radni nie chcą nawet podjąć debaty. Włożenie tych planów do zamrażarki jest skrajną nieodpowiedzialnością. – mówi Ciepiela. Prezydent dodaje, że w przypadku terenu na Piaskówce miasto uzyskało dotacje na stworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej.

Radny Jacek Łabno przekonuje jednak, że skrajną nieodpowiedzialnością było zwołanie sesji nadzwyczajnej w wakacje, w stosunku do tematów, które można rozstrzygać w ciągu normalnych sesji. Z kolei radny Jakub Kwaśny podkreśla, że dyskusja w sprawie planów dla dawnego Owintaru czy osiedla Rzędzin musi być poprzedzona kolejnymi spotkaniami, bo dotychczasowe pokazały, że nie ma zgody właścicieli terenów na planów miasta. - Prezydent z uporem zmusza radnych do przyjmowania tych czy innych uchwał. Mimo że wie, że część radnych jest na urlopach. Przerwałem urlop, bo myślałem, że są to jakieś nadzwyczajne kwestie budżetowe – mówi Kwaśny.   

Prezydent podkreśla, że radni powinni podjąć jakiekolwiek decyzje. Nawet mówiącą o odrzuceniu planu, żeby było wiadomo na czym się stoi, a nie zrzucać te kwestie z programów kolejnych sesji. Radny Jacek Łabno przekonuje, że nie boi się podejmować takich decyzji przed wyborami. - Podejmiemy te decyzje, proszę się nie martwić. Tylko w stosownym czasie.

Podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej tarnowscy radni zdecydowali m.in. o uruchomieniu kolejnej transzy dotacji na wymianę pieców z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska w Krakowie oraz dołożeniu pieniędzy do przetargu na rozbudowę cmentarza w Klikowej.

 

(Bartlomiej Maziarz/rk)

35%
65%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 25

xxxx

Sobota, 21 lipca 2018, 16:50

oddalmy tarnow pisowskiej radzie to niebawem wojnicz bedzie bardziej rozwiniety

Odpowiedz

anty pis

Sobota, 21 lipca 2018, 16:48

labno mechaniczne a rojek azoty

Odpowiedz

prawda

Sobota, 21 lipca 2018, 16:47

cala rada pisowska tarnowa pomnik kaczki to araz by sie ziawili wybory niebwem

Odpowiedz

koj

Czwartek, 19 lipca 2018, 22:14

@ojoj

"dorada" to chyba ryba ??????? Pewno tak , przyszedł się podzielic kawałkiem ryby i przyniósł kosz ułomków

Odpowiedz

era

Czwartek, 19 lipca 2018, 19:02

W Tarnowie i tak nie przestrzega się planów zagospodarowania. Wystarczy znajomość z jakimś rzepą albo kuszką i asfalt się leje. Totalnie ubeckie metody . Oby kiedyś zyskały prawną dezaprobatę i sitwa zamieszkała w celach resocjalizacyjnych.

Odpowiedz

ojoj

Czwartek, 19 lipca 2018, 14:59

@koj

To ciekawe po co przyszedł??? Czyżby chciał udzielić prezydentowi dorady???

Odpowiedz

koj

Czwartek, 19 lipca 2018, 13:45

@Matriks

tak oczywiście Łabno lubi przytulać dietkii dokładac do tej "marnej" pensji na Zakładach Azotowych!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Mak

Czwartek, 19 lipca 2018, 12:39

Brawo radni !!!! Mądra decyzja !!! Tak trzymać !!! Po wyborach będzie czas na przyglądanie cię się tym planom i inwestorom....

Odpowiedz

Man

Czwartek, 19 lipca 2018, 12:37

Czytam te o mentarze i wniosek nasuwa się jeden: prostactwo niewiedza !!! Jakoś p. prezydent Ciepiela przypomniał sobie na niespełna 5 miesięcy przed wyborami że są jacyś inwestorzy, którzy spalają zelowki w butach i opony w samochodach z chęcią inwestowania w Tarnowie.... A może CBA powinno te chęci sprawdzić.... może prezydenta trzeba zaprosić na ''wydobycie ' takich wiadomości ??? może prokurator Borek znowu miałby co robić ?

Odpowiedz

mieszkaniec

Czwartek, 19 lipca 2018, 11:51

Radny Łabno oburzony, że sesję zwołali w wakacje, ale Pan Radny Łabno to już do szkoły chyba nie chodzi?

Odpowiedz

Matriks

Czwartek, 19 lipca 2018, 10:23

Ojejejej….biedactwa. Sesja. Straszne. Ale przytulać dietkę to już ok???

Odpowiedz

2000

Czwartek, 19 lipca 2018, 09:53

2000

Odpowiedz

obserwator.

Czwartek, 19 lipca 2018, 09:23

To chyba będzie zwycięstwo bez rozegrania bitwy. Jak tak dalej będzie to ekipa gładysza wygra wybory bez walki. Roman śpi i nie zamierza się budzić. Podobno czeka na poparcie PO. Jak wystartuje jako PO to jest wygrana gładysza bez walki. Nic tak źle nie kojarzy się ludziom jak PO dlatego takie poparcie to pocałunek śmierci.

Odpowiedz

Eryk

Środa, 18 lipca 2018, 23:45

Cepeliada Romana już się wszystkim znudziła niech się wynosi do swoich pszczol

Odpowiedz

Wesoły Romek

Środa, 18 lipca 2018, 22:40

Ten inwestor co musiał ustąpić miastu w sprawie pierwokupu terenów Owintaru za 4 miliony już tam coś stawia

Odpowiedz

kania

Środa, 18 lipca 2018, 14:50

Na pewno właściciele owintaru są tymi inwestorami, którzy nie mogą się doczekać planu narzucającego jakąś promenadę przez środek.

Odpowiedz

Środa, 18 lipca 2018, 14:50

@A to ja taka niezorientowana

taka społeczna funkcja , że ponad 2 tysie za nią biorą. Natomiast pomijając postawę radnych, to mamy do czynienia z kolejnym przedstawieniem synonima, który udaje, że on by zrobił wszystko tylko ci źli radni mu nie pozwalają. Od początku kadencji mógł tworzyć te 2000 miejsc pracy a nie na sam koniec sobie przypomnieć.

Odpowiedz

Piotr

Środa, 18 lipca 2018, 14:25

A gdzie był obecny radny Cieisleczyk? Znowu go nie było na radzie miasta. Jaki to synonim radnego. A sam w swojej gazetce atakował radną Barwacz, że kilka razy musiała opuścić miejsce pracy, bo musiała jechać do szkoły, ona w przeciwieństwie do radnego ma prace, a nie żyje za zasiłki państwa

Odpowiedz

lobuzek

Środa, 18 lipca 2018, 14:00

Jak się wam nie chce pracować to wynocha. Łaski nie robicie.

Odpowiedz

sara

Środa, 18 lipca 2018, 13:10

Zanim radni zdecydowali m.in. o uruchomieniu kolejnej transzy dotacji na wymianę pieców z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska w Krakowie miała miejsce ciekawa dyskusja miedzy radnym PO i dyrektorem odpowiedzialnym.. Krąg beneficjentów zawężony bo ..... Ciekawe.

Odpowiedz