Radio Kraków

zima

Awaria w Krakowie. Zimne kaloryfery w mieszkaniach przy ul. Wrocławskiej i al. Kijowskiej

Z powodu awarii sieci ciepłowniczej mieszkańcy 10 budynków w rejonie al. Kijowskiej w Krakowie nie mają ogrzewania - informuje krakow.pl w serwisie X.

Atak zimy Chrzanowie - trudne warunki dla kierowców i pieszych

W nocy i rano w Chrzanowie śnieg sypał intensywnie, dlatego auta wciąż ślizgają się na drogach, a piesi grzęzną na zasypanych chodnikach. Firmy odpowiedzialne za utrzymanie gminnych dróg mają czas na odśnieżenie do sześciu godzin po ustaniu opadów śniegu.

Śnieżny początek stycznia szybko topi pieniądze przeznaczone na odśnieżanie w budżecie Tarnowa

Wyjątkowo mroźny i śnieżny początek stycznia szybko topi pieniądze przeznaczone na odśnieżanie w budżecie miasta Tarnowa. Tylko od 1 do 15 stycznia miasto wydało na to już pół miliona złotych. W styczniu 2023 roku taka suma wystarczyła na cały miesiąc.

Synoptycy ostrzegają przed silnym mrozem. Na południu Małopolski nawet 21 stopni poniżej zera

W nocy z wtorku na środę na południu województw małopolskiego i podkarpackiego temperatura - jak powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron - spadnie nawet do minus 21 stopni Celsjusza, a nad samym morzem termometry mogą wskazać 1 stopień na plusie.

Małopolska policja apeluje, aby zimą zwrócić uwagę na bezdomnych

Czterem osobom, które w ostatnich dniach spały nietrzeźwe po gołym niebem, udało się pomóc w rejonie Oświęcimia dzięki reakcji mieszkańców – podała w poniedziałek rzeczniczka oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. Zaapelowała, o reakcję w takich przypadkach.

Ostrzeżenie przed silnym mrozem. Termometry mogą wskazać nawet 24 stopnie poniżej zera

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem na terenie prawie całego kraju. Wolny od ostrzeżeń jedynie zachód.

W Krakowie się udało, ale w Małopolsce trwają tak zwane tymczasowe adopcje

W wielu schroniskach w Małopolsce nadal trwają tak zwane tymczasowe adopcje. Chodzi o to, by na czas mrozów żaden ze schroniskowych psów nie musiał przebywać w zewnętrznych kojcach. Krakowskie psy miały szczęście, wszystkie będą nocować pod dachem.

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. W górach inwersja

W Tatrach panują trudne, zimowe warunki turystyczne. Powyżej wysokości 1700 m n.p.m. obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. W poniedziałek na szczytach wystąpiła niewielka inwersja, co oznacza, że w dolinach jest zimniej niż na szczytach. Na Kasprowym Wierchu termometry w poniedziałek rano pokazywały 10 st. mrozu, tymczasem w Zakopanem było -11 st. C.

W poniedziałek będzie pogodnie i mroźno. W nocy czeka nas siarczysty mróz

W poniedziałek będzie mroźno w całym kraju, na północnym wschodzie termometry wskażą ok. minus 14 st. C. W nocy temperatura spadnie poniżej 20 stopni - poinformowała PAP Dorota Pacocha, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kraków: spadło kilkanście centrymetrów śniegu, ale ulice są przejezdne

Zima znów zawitała do Krakowa - w nocy z soboty na niedzielę spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Ulice są jednak czarne i przejezdne. Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstw Oczyszczania - w gotowości jest 100% sił, czyli łącznie 265 piaskarek, solarek czy pługów.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię