Radio Kraków

wyboryparlamentarne2023

Kto niszczy plakaty wyborcze i jaka za to grozi kara?

Kampania wyborcza wchodzi na ostatnią prostą. Kandydaci wywieszają plakaty i banery gdzie tylko się da. Coraz częściej są one też niszczone - oprócz malowania obraźliwych symboli, mamy też kradzieże materiałów wyborczych. Są pierwsze zgłoszenia na policję. Skąd bierze się ten proceder i jakie są za to kary?

Michał Drewnicki i Karol Pęczek o referendum i barierze na granicy z Białorusią

Kandydaci do Sejmu: Michał Drewnicki, numer 5 na liście Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie oraz Karol Pęczek, numer 1 na liście Konfederacji w Tarnowie w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o referendum i barierze na granicy z Białorusią.

Prawie 285 mln zł na rozwój stref przemysłowych (gospodarczych) w Małopolsce

Prawie 285 milionów złotych trafi do Małopolski na rozwój stref przemysłowych. To pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych finansowanego z budżetu państwa. Gmina Myślenice otrzyma 130 milionów złotych i wyda je na rozbudowę oczyszczalni ścieków. Zakład działa nieprzerwanie od ponad 50 lat i ma już mocno ograniczone możliwości. Chcielibyśmy ruszyć z pracami budowlanymi na wiosnę. Rozbudowa potrwa do dwóch lat – tłumaczy burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka

Grażyna Cempa-Pulit, kandydatka Lewicy, ostrzega w sprawie aborcji

Kandyduje z Lewicy, ale opowiada się za aborcją tylko w uzasadnionych przypadkach. Grażyna Cempa-Pulit, kandydatka z drugiego miejsca na liście Lewicy w okręgu nowosądeckim uważa, że decyzja o aborcji jest zawsze trudna i kobiety w tak trudnych momentach muszą uzyskać wsparcie.

Małgorzata Gromala, Bezpartyjni Samorządowcy okręg 14.

Darmową komunikację dla wszystkich Polaków można sfinansować z budżetu państwa - przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków Małgorzata Gromala, jedynka na liście Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu nowosądeckim. Darmowa komunikacja w miastach i regionach to jeden z głównych punktów programu Bezpartyjnych Samorządowców.

Co dalej z Krakowskim Klubem Tenisowym Olsza?

Szef małopolskiej Platformy Obywatelskiej, Aleksander Miszalski, domaga się unieważnienia przetargu na dzierżawę terenu, na którym znajduje się krakowski klub tenisowy Olsza. Teren należy do miasta, ale jest w wieczystym użytkowaniu PKP S.A. Spółka ogłosiła przetarg na dzierżawę - czynsz ma wynieść teraz 56 tysięcy złotych. Klubu na to nie stać - podkreśla Miszalski.

Uchwała krajobrazowa w Krakowie uderza w małe komitety wyborcze - twierdzą Bezpartyjni Samorządowcy

Wszystkie miejsca, w których można wywieszać plakaty wyborcze, zostały już wykupione nawet na dwa lata przed wyborami. Takich miejsc jest zdecydowanie za mało - mówi Michał Filipek, dziewiątka na krakowskiej liście ugrupowania.

Prezentacja programu i kandydatów ugrupowania Polska jest Jedna pod Tatrami

Na konferencji prasowej w Zakopanem oficjalnie zaprezentowano kandydatów znajdujących się na liście wyborczej i podstawowe założenia programowe, z jakimi startuje to ugrupowanie. Rafał Piech przewodniczący partii Polska jest Jedna jako priorytet wskazał zmianę sytuacji przedsiębiorców w Polsce

Lewica krytykuje bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami

Politycy mówili o nich przy dworcu PKP w Olkuszu. Budynek jest nieczynny - popadł w ruinę i ma być przebudowany. Stacja kolejowa cąły czas funkcjonuje, ale trudno samodzielnie dotrzeć na nią osobom, które poruszają się na wózku inwalidzkim.

Senator Bogdan Klich o KPO: każdy z Polaków stracił co najmniej 7 tys. zł

Każdy z Polaków stracił co najmniej 7 tys. zł ze względu na to, że PiS-owi nie chciało się pochylić i podnieść tych pieniędzy, które przyznała Polsce UE w ramach KPO - podkreślił senator KO Bogdan Klich. Jeśli KO zwycięży, te pieniądze natychmiast przyprowadzi do Polski - zapewnił poseł Bartłomiej Sienkiewicz.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię