Radio Kraków

szczepienia przeciwko grypie

Szczepienia przeciw grypie: za dużo chętnych, za mało zastrzyków

Seniorzy chętnie szczepią się w Krakowie przeciwko grypie – informuje magistrat. Gmina Kraków kupiła w tym sezonie zastrzyki w sumie dla blisko 8 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Miejsca na bezpłatne szczepienia są jeszcze w dwóch punktach medycznych. Z kolei osoby, którym refundacja na te szczepionki się nie należy, szukają ich w aptekach. W magazynach są jednak poważne braki.

Ruszyła dodatkowa rejestracja na szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Od środy w Krakowie jest możliwa rejestracja na dodatkowe szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia. W ramach nowych umów podpisanych przez miasto będzie dostępnych 3 300 szczepień.

Ministerstwo Zdrowia: prawie 5 mln dawek szczepionek przeciw grypie trafi do Polski

W sezonie 2021/2022 prawie 5 mln dawek szczepionek przeciw grypie trafi do Polski – poinformował PAP w czwartek resort zdrowia. Ponad 2 mln z nich zostanie przeznaczonych na rynek apteczny. Przeprowadzona będzie również bezpłatna akcja szczepień dla nauczycieli, seniorów, personelu medycznego czy pensjonariuszy DPS-ów.

Seniorze, zaszczep się bezpłatnie przeciw grypie

Od 15 września krakowscy seniorzy po 65. roku życia mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciw grypie.

W Krakowie rusza program szczepień przeciw grypie dla seniorów

W Krakowie po raz kolejny rusza program bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia. Od 15 września seniorzy będą mogli rejestrować się we wskazanych placówkach, między innymi w ośrodkach medycznych przy ulicy: Komorowskiego, Bocheńskiej, Ujastek czy Bałtyckiej. Termin szczepienia będzie zależny od daty dostaw szczepionek.

W Krakowie będą bezpłatne szczepienia dzieci przeciwko grypie

Radni Miasta Krakowa jednomyślnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Program dotyczy dzieci od 6 miesięcy do 5 roku życia. Miasto szacuje, że każdego roku na ten cel będzie wydawać około 400 tysięcy złotych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię