szachy

Spadek Jana Krzysztofa-Dudy

Mistrz świata w szachach Magnus Carlsen pozostaje liderem rankingu FIDE w marcowym notowaniu. Pierwszą pozycję Norweg utrzymuje już 11 lat i osiem miesiący. Jan-Krzysztof Duda spadł z 21. na 25. miejsce, a Radosław Wojtaszek z 53. na 55.

Remis Jana-Krzysztofa Dudy z wiceliderem światowego rankingu

Jan-Krzysztof Duda zremisował białymi z Janem Niepomniaszczim (FIDE) w drugiej rundzie arcymistrzowskiego turnieju WR Chess Masters w Duesseldorfie. W klasyfikacji generalnej Polak z dorobkiem 0,5 pkt zajmuje dziewiąte miejsce.

Jan-Krzysztof Duda na podium w światowym rankingu

Mistrz świata w szachach Magnus Carlsen pozostaje liderem rankingu FIDE w lutowym notowaniu. Pierwszą pozycję Norweg utrzymuje już jedenaście lat i siedem miesięcy.

Jan-Krzysztof Duda poza podium

Norweg Magnus Carlsen został w Ałmatach po raz szósty mistrzem świata w szachach błyskawicznych. Jan-Krzysztof Duda był blisko srebrnego medalu, ale ostatecznie zajął piąte miejsce.

Mistrz świata pokonany. Jan-Krzysztof Duda lepszy od Magnusa Carlsena

Jan-Krzysztof Duda wygrał z mistrzem świata Norwegiem Magnusem Carlsenem 3:1 w półfinale Aimchess Rapid, ósmego turnieju online szachów szybkich, zaliczanego do cyklu Champions Chess Tour. W finale Polak zmierzy się z Szachrijarem Mamiedjarowem z Azerbejdżanu.

Porażka z reprezentantem Wietnamu

Jan-Krzysztof Duda przegrał z Wietnamczykiem Liem Quang Le 0,5:2,5 w trzecim dniu FTX Crypto Cup w Miami, szóstego turnieju online szachów szybkich (pula nagród 210 tys. dol.), zaliczanego do cyklu Meltwater Champions Chess Tour. To druga porażka Polaka na Florydzie.

Jan-Krzysztof Duda w najlepszej czwórce Road to Miami

Jan-Krzysztof Duda wygrał z Holendrem Anishem Girim 2,5:1,5 w ćwierćfinale FTX Road to Miami, piątego turnieju online szachów szybkich, zaliczanego do cyklu Champions Chess Tour. W półfinale zmierzy się z Levonem Aronianem z USA, który wyeliminował Arjuna Erigaisiego z Indii 2,5:1,5.

Duda zwycięża po raz pierwszy

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda wygrał białymi z wiceliderem Amerykaninem Fabiano Caruaną w 10. rundzie szachowego turnieju kandydatów w Madrycie. To jego pierwsze zwycięstwo w tej imprezie. Lider Jan Niepomniaszczi (FIDE) do 1,5 pkt powiększył przewagę nad rywalami.

Wygrać się nie udało, ale Jan-Krzysztof Duda nadal niepokonany

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda zremisował w środę czarnymi z reprezentantem Francji Alirezą Firouzją w piątej rundzie szachowego turnieju kandydatów Madrycie. Polak pozostaje niepokonany w tej imprezie. Prowadzenie utrzymał Jan Niepomniaszczi (FIDE) - 3,5 pkt.

Duda czeka na zwycięstwo

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda zremisował białymi z Tejmurem Radżabowem z Azerbejdżanu w czwartej rundzie szachowego turnieju kandydatów w Madrycie. To jego czwarty podział punktu w tej imprezie. Samodzielnym liderem został we wtorek Jan Niepomniaszczi.