Radio Kraków

sytuacja w Ukrainie

Prezydent Zełenski wniósł do parlamentu projekt ustawy o specjalnym statusie obywateli Polski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wniósł do parlamentu projekt ustawy o specjalnym statusie obywateli Polski na Ukrainie - poinformowało w poniedziałek biuro prezydenta Ukrainy.

Mer Lwowa: przed nami odbudowa Ukrainy, we Lwowie powstanie centrum rehabilitacji

Przed nami odbudowa Ukrainy, a we Lwowie powstanie centrum rehabilitacji, dzięki któremu ludzie będą mieli szasnę wrócić do normalnego życia – poinformował mer Lwowa Andrij Sadowy, który w środę przebywa z wizytą w Krakowie.

Władze obwodu ługańskiego: siły ukraińskie odparły dwa natarcia wroga pod Lisiczańskiem

W piątek wojska ukraińskie odparły dwa zmasowane natarcia przeciwnika w okolicy Lisiczańska – powiadomił szef administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Pozostała pod kontrolą Ukrainy część regionu jest pod ostrzałem "ze wszystkich rodzajów uzbrojenia".

Silne eksplozje w Mikołajowie

Bardzo silne eksplozje dały się słyszeć w sobotę nad ranem w Mikołajowie, mieście na południu Ukrainy, nad Morzem Czrnym - poinformował mer Ołeksandr Senkewycz na Telegramie.

Niemcy: Naukowcy i artyści apelują o zawieszenie broni na Ukrainie. Ambasador Ukrainy: idźcie do diabła

Państwa wspierające Ukrainę militarnie muszą zadać sobie pytanie, jaki cel chcą osiągnąć; zwycięstwo Ukrainy jest nierealne, konieczne jest natychmiastowe zawieszenie broni - czytamy w opublikowanym w tygodniku "Zeit" apelu m.in. naukowców i artystów. "Powinniście wreszcie iść do diabła" - komentuje ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk.

Wielka Brytania przekaże kolejny 1 mld funtów na wsparcie wojskowe dla Ukrainy

Podczas drugiego dnia szczytu NATO w Madrycie premier Boris Johnson ogłosi przekazanie przez Wielką Brytanię kolejnego miliarda funtów na wsparcie wojskowe dla Ukrainy - poinformował w nocy ze środy na czwartek brytyjski rząd.

Zełenski: nie da się zagwarantować bezpieczeństwa w Europie bez naszego państwa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę wieczorem w swoim cyklicznym wystąpieniu w mediach społecznościowych, w dniu, w którym na szczycie NATO w Madrycie sformułowano nową koncepcję strategiczną sojuszu, uznając Rosję za najważniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa sojuszników oraz pokoju i stabilności w obszarze euroatlantyckim, podkreślił, że nie sposób zagwarantować bezpieczeństwa w Europie bez Ukrainy.

Dowództwo Południe: siły ukraińskie odbiły atak śmigłowców w obwodzie chersońskim

Siły ukraińskie odbiły atak śmigłowców rosyjskich na wyzwolone tereny w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy – poinformowało w środę wieczorem dowództwo Południe na Facebooku.

Zełenski do NATO: stoimy przed wyborem - wsparcie Ukrainy albo odroczona wojna Rosji z NATO

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w środę, zwracając się do uczestników szczytu NATO w Madrycie, że mają do czynienia z wyborem: albo wsparcie Ukrainy i jej zwycięstwo, albo w przyszłości "odroczona" wojna Rosji z Sojuszem Północnoatlantyckim.

Kumoch: prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Bidenem i kanclerzem Scholzem

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Madrycie z prezydentem USA Joe Bidenem, a następnie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem – poinformował w środę szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię