Radio Kraków

Prawo

Pełnoletnim można być wcześniej

  • date_range 2018-09-06
Po wakacyjnej przerwie znów pełną parą ruszą spotkania i imprezy, tzw. osiemnastki. Ale okazuje się, że pełnoletnim można być już wcześniej. Z radcą prawnym Dorotą Stangreciak-Karpierz rozmawia Marzena Florkowska.

Wszystko o 500+ i programie "Dobry Start"

  • date_range 2018-08-29
Rok szkolny już niebawem, a więc w poradniku prawnym o świadczeniu dobry start, czyli jednorazowym wsparciu w wysokości 300 złotych dla wszystkich uczniów rozpoczynających naukę oraz o świadczeniu wychowawczym 500+ na każde drugie i kolejne dziecko. O szczegółach rozmawiają radca prawny Anna Trela i Marzena Florkowska.

Problemy ze zwierzętami

  • date_range 2018-08-22
Kto i w jakich okolicznościach ponosi odpowiedzialność ze szkody wyrządzone przez zwierzęta. Marzena Florkowska rozmawia z radcą prawnym Piotrem Lampą o problemach powodowanych przez krowy i psy.

Nadawanie imion dzieciom - na co możemy sobie pozwolić?

  • date_range 2018-08-08
W tej odsłonie programu "Z prawem na ty" porozmawiamy o nadawaniu imion dzieciom. Statystycznie najwięcej dzieci rodzi w lipcu, a także we wrześniu. To zatem ostatni dzwonek, aby zarejestrować urodzone w lipcu dziecko lub wybrać imię dla tego, które przyjdzie na świat we wrześniu. O tym, czy każde imię można nadać, z radcą prawnym Dorotą Stangreciak-Karpierz rozmawia Marzena Florkowska.

Co prawo mówi o urządzeniu poddasza?

  • date_range 2018-07-12
Marzenia o klimatycznym poddaszu czy niewielkim strychu, który można urządzić w swoim stylu? Któż ich nie ma. Nie są to marzenia całkiem oderwane od rzeczywistości, choć trzeba spełnić kilka warunków. Rozmawiają radca prawny Małgorzata Mastalerz i Marzena Florkowska.

Prawne aspekty pracy na wysokości

  • date_range 2018-07-12
Przez cały lipiec patrzymy na miasto z pewnej wysokości. O różnych aspektach prawnych dachów i tarasów rozmawiają radca prawny Małgorzata Mastalerz i Marzena Florkowska. Dziś o pracy na wysokości.

Kto decyduje o nazwisku dziecka?

  • date_range 2018-06-20
Gościem Marzeny Florkowskiej jest radca prawny Anna Jasielska- Papierkowska. Podwójne nazwisko pani mecenas sprowokowało rozmowę na ten temat tym bardziej, że coraz częściej się zdarza, że także dzieci mają takie właśnie dwuczłonowe nazwiska. Kto decyduje o tym, jakie nazwisko ma dziecko - o tym w dzisiejszej rozmowie.

Nie każdy może mieć pasiekę

  • date_range 2018-06-06
Pierwsze zbiory tegorocznego miody już za nami i są osoby, które zastanawiają się, czy aby nie założyć w swoim ogrodzie albo na dachu domu pasieki lub choćby postawić jeden ul. O tym, czy to jest możliwe z Przemysławem Szeligą, prezesem Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchajcie!

Upadłość konsumencka

  • date_range 2018-05-24
Czy kredyt, którego nie jesteśmy w stanie spłacić oznacza sytuację bez wyjścia? Niekoniecznie. Jednym z rozwiązań jest ogłoszenie tzw. upadłości konsumenckiej. I choć stosunkowo rzadko to narzędzie jest wykorzystywane, to dla wielu może oznaczać światełko w tunelu. Z radcą prawnym Anną Jaworską rozmawia Marzena Florkowska

O roli świadka

  • date_range 2018-05-11
Statystyki podają, że przynajmniej raz w życiu stajemy przed sądem w charakterze świadka. I choć nie zawsze dzieje się to zgodnie z naszą wolą, to musimy ten obowiązek wypełnić. O tym, co na ten temat mówią przepisy, z radcą prawnym Karoliną Kolary, dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie rozmawia Marzena Florkowska

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię