Radio Kraków

Prawo

Nauczanie domowe - plusy i minusy

  • date_range 2019-02-27
Powoli zbliża się czas zapisów dziecka do przedszkola i wyboru szkoły. O coraz bardziej popularnym nauczaniu domowym rozmawiają: radca prawny Joanna Górak i Marzena Florkowska

Obowiązek szkolny i obowiązek nauki

  • date_range 2019-02-20
Czy w Polsce istnieje obowiązek szkolny i czym różni się od obowiązku nauki? Podstawowe pytania, ale dotyczą przecież każdej rodziny z dziećmi. Wątpliwości rozwiewać będzie radca prawny Joanna Górak, a rozmawia z nią Marzena Florkowska.

Odśnieżanie dróg i samochodów

  • date_range 2019-02-08
Zima płata nam w tym roku figle i ciągle powraca. Oficjalnie sezon zimowy trwa do 15 kwietnia. Dlatego jeszcze raz przypominamy o obowiązku odśnieżania dróg i samochodów. Z radcą prawnym Małgorzatą Mastalerz rozmawia Marzena Florkowska.

Co robić, gdy sprawca kolizji nie ma OC lub ucieknie?

  • date_range 2019-01-31
Zimą łatwiej o kolizję na drodze. Co zrobić w sytuacji, gdy sprawca nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC lub gdy zbiegł z miejsca zdarzenia? O tym rozmawiają radca prawny Andrzej Krysta i Marzena Florkowska

Stłuczka lub wypadek samochodowy na wczasach. Prawnik radzi

  • date_range 2019-01-23
Co stanie się, jeśli spowodujemy wypadek samochodowy za granicą lub gdy sami uszkodzimy własne auto? A także, jak należy postępować w sytuacji, gdy w Polsce to obcokrajowiec jest sprawcą kolizji? Rozmawiają radca prawny Andrzej Krysta i Marzena Florkowska.

Nieoczekiwane spotkania ze zwierzętami na drodze

  • date_range 2019-01-16
Dziś w poradniku prawnym o nieoczekiwanych spotkaniach ze zwierzętami na drodze, które mogą mieć tragiczne skutki zarówno dla kierowcy, jak i dla zwierzęcia. Rozmawiają radca prawny Andrzej Krysta i Marzena Florkowska.

Zimowe porady prawne

  • date_range 2019-01-09
Zima zawitała do nas w pełnej krasie, więc dziś w poradniku prawnym kilka porad dotyczących m.in. odśnieżania dróg. Naszym ekspertem jest radca prawny Andrzej Krysta, a rozmawia z nim Marzena Florkowska.

Plusy i minusy wynajmu okazjonalnego

  • date_range 2018-10-22
Wynajmem mieszkania zawsze budzi spore emocje i obawy zarówno ze strony właściciela mieszkania, jak i potencjalnego lokatora. Zwłaszcza jeśli jest nim student. Ale być może pewnym zabezpieczeniem jest tak zwany najem okazjonalny. O szczegółach rozmawiają radca prawny Konrad Chudzik i Marzena Florkowska.

Jak działa znaleźne?

  • date_range 2018-09-19
W poradniku prawnym kilka aspektów znajdowania i oddawania znalezionych rzeczy. Marzena Florkowska i radca prawny Piotr Lampa rozmawiają m.in. o rzeczach oddanych do naprawy i nie odebranych z punktów serwisowych.

Kto jest właścicielem rzeczy znalezionych na śmietniku?

  • date_range 2018-09-12
Fotel w bardzo dobrym stanie i szafka pasująca idealnie do naszego przedpokoju. Albo owoce i warzywa nadające się jeszcze do zjedzenia, choć trochę zwiędłe. Leżą na śmietniku lub zostały wystawione przed domem. Czy możemy je zabrać i stać się ich nowymi właścicielami? Czy zawsze jesteśmy bezkarni? To temat dzisiejszej porady prawnej, a rozmawiają radca prawny Piotr Lampa i Marzena Florkowska

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię